Kolejne problemy TVN! Tym razem za stację bierze się FISKUS! Żąda ogromnej kwoty!

TVN na celowniku fiskusa. Jak podaje internetowy serwis dziennika „Rzeczpospolita”, administracja skarbowa domaga się zapłacenia 110 mln podatku w związku z transakcją łączenia platformy „n” z Cyfrą +.

Rp.pl podaje, że TVN zamierza zapłacić kwotę wskazaną w decyzji podatkowej, jednocześnie chce jednak skierować sprawę do sądu administracyjnego i domagać się zwrotu pieniędzy.

Odpowiedź TVN na żądania fiskusa

Spółka – w specjalnym oświadczeniu zamieszczonym na stronie internetowej – zwróciła uwagę, że przed transakcją zbycia platformy „n” w 2012 r. TVN zwróciła się do ministra finansów o wydanie indywidualnej interpretacji podatkowej, aby mieć pewność, że sposób rozliczenia transakcji jest zgodny z obowiązującym prawem.

„TVN zastosowała się do wytycznych Ministerstwa Finansów. Podejście spółki było zgodne z opiniami otrzymanymi od największych międzynarodowych firm doradztwa podatkowego i rachunkowego, a następnie potwierdzone audytami. Ponadto w 2013 r. organy podatkowe przeprowadziły pełną kontrolę rozliczenia transakcji nie stwierdzając żadnych nieprawidłowości”

– podkreślono w komunikacie.

Pod koniec listopada 2012 roku Grupa Canal+ i Grupa TVN ogłosiły sfinalizowanie umów o strategicznym partnerstwie i przystąpienie do połączenia swoich platform płatnej telewizji, „n” i Cyfry+. Zapowiedziały wówczas utworzenie nowej marki: nc+.