Trump publicznie OŚMIESZYŁ Putina! Nikt wcześniej nie zrobił tego w tak EFEKTOWNY sposób!

Prezydent Donald Trump wycofał się z propozycji współpracy USA i Rosji w celu utworzenia „niedającej się spenetrować” grupy ds. cyberbezpieczeństwa. Propozycja utworzenia takiej grupy pojawiła się podczas szczytu G20 w Hamburgu.

Jej zadaniem miało być przeciwdziałanie atakom hakerskim podczas kampanii wyborczych i wyborów.

Po poinformowaniu o tym pomyśle, który został przedstawiony podczas rozmów z prezydentem Rosji Władimirem Putinem w kuluarach szczytu G20 w Hamburgu, w niedzielę Trump napisał na Twitterze:

Fakt, że prezydent Putin i ja rozmawialiśmy o powołaniu jednostki ds. cyberbezpieczeństwa, nie oznacza, że myślę, iż może to nastąpić. Nie może, ale zawieszenie broni (w południowo-zachodniej Syrii) może i nastąpiło.

Trump i Putin podczas rozmów zgodzili się m.in. że w sferze cyberbezpieczeństwa pojawiają się obecnie zagrożenia m.in. związane z terroryzmem, przestępczością zorganizowaną, zagrożenia społeczne, jak pornografia dziecięca czy tzw. grupy śmierci.

Ustalono, że wszystkie te kwestie w sposób kompleksowy, włączając w to walkę z terroryzmem, przestępczością zorganizowaną, z hakerstwem we wszystkich jego formach będą przedmiotem współdziałania rosyjsko-amerykańskiego. W tym celu zostanie powołana wspólna dwustronna grupa robocza 

– informował w miniony piątek szef MSZ Rosji Siergiej Ławrow.

Tymczasem republikański senator Marco Rubio oświadczył, że taka inicjatywa jest jak współpraca z prezydentem Syrii Baszarem el-Asadem w sprawie broni chemicznej. Inny republikański senator Lindsay Graham skomentował: „To nie jest najgłupszy pomysł, o jakim słyszałem, ale blisko mu do niego”.

Z kolei według demokratycznego kongresmana Adama Schiffa oczekiwanie, że Rosja będzie wiarygodnym partnerem w jakiejkolwiek inicjatywie dotyczącej cyberbezpieczeństwa „jest niebezpiecznie naiwne”.

Niezależna/PAP/Pikio