Zdjęcie które wstrząsnęło całym światem „ – Torebka która zmieści dosłownie wszystko ( co zabójcze )”

Mosul miejsce przepełnione biedą i nieszczęściem. To tutaj powstało zdjęcie które w ciągu ostatnich dni, wstrząsnęło światem.
Fotografia, na pierwszy rzut oka nie przedstawia niczego niezwykłego, widzimy na nim młodą kobietę, arabkę z dzieckiem na rękach, trzymającą torebkę w rękach, nikt nie spodziewałby się, że właśnie w tej torebce kobieta ukryje materiał wybuchowy…
Powszechne powiedzenie w damskiej torebce można znaleźć wszystko, dzięki tej kobiecie nabrało znaczenia dosłownego . Młoda Arabka po chwili samodzielnie wysadziła się w powietrze.
W wyniku ataku przeprowadzonego przez Arabkę śmierć poniosła Ona sama, dziecko oraz dwóch żołnierzy ISF. Zachowanie kobiety prawdopodobnie było dyktowane, przez islamistyczne wartości.
O sprawie informuje również na Twitterze ekspert doktor Wojciech Szewko:
„Mosul. Kobieta na foto (IS) chwilę później zdetonowała IED w torebce. Zabiła siebie, dziecko i 2 żołnierzy ISF.”
Największe poruszenie, wywołał jednak nie sam fakt zamachu, lecz dokonanie go przez kobietę, a nie przez mężczyznę jak bywało do tej pory.
Wnioski które nasuwają się po tym zdarzeniu są oczywiste . Sytuacje takie jak powyższa, mogą być zainicjowane przez każdego . Wykrywanie potencjalnych zamachowców wciąż stanowi nie mały problem, szczególnie gdy zamachowcy mają coraz to bardziej nowoczesne miejsca na ukrycie ładunku wybuchowego jak damska torebka….