Trump wywołał „AFERĘ”! Skomentował wygląd żony Macrona! Kamery wszystko zarejestrowały.(WIDEO)

Pierwsza Para USA przebywa z oficjalną wizytą we Francji. Prezydenckie pary świętują razem francuskie święto narodowe. W czasie powitania w Paryżu Trump skomentował wygląd Brigitte Macron. Jego słowa odbiły się szerokim echem. Niektórzy mówią nawet o skandalu.

Gdy opublikowano nagranie przedstawiające rozmowę Donalda Trumpa i Brigitte Macron, w sieci zawrzało. Prezydentowi USA zarzuca się brak taktu, a nawet seksizm.

Wiek pierwszej damy Francji od samego początku wzbudza bardzo duże emocje i jest obiektem wielu kontrowersji. 64-letnią Brigitte Macron i jej młodszego męża, prezydenta Francji, dzielą aż 24 lata. Pomiędzy Donaldem Trumpem a Melanią jest dokładnie taka sama różnica wieku, jednak to żona jest w tym związku o 24 lata młodsza.

Podczas wizyty we Francji, występując przed kamerami, Donald Trump chciał skomplementować wygląd 64-letniej Brigitte. W obecności swojej żony i prezydenta Francji Trump zwrócił się do żony Macrona mówiąc, że „jest w świetnej formie”. Następnie odwrócił się do głowy Francji, powtarzając: „Jest w naprawdę świetnej formie fizycznej” i dodając: „Piękna”.

Komplement Donalda Trumpa wywołał w sieci spore emocje. Internauci zastanawiają się, czy zachowanie prezydenta USA było właściwe. Po pierwsze dlatego, że komentowanie wyglądu kobiety, która przekroczyła 60. rok życia, jest dość ryzykowne, po drugie – ponieważ wielu odebrało jego zachowanie jako… seksistowskie. Seksizm wyczytano również z mowy ciała Trumpa – który zdaniem niektórych zbyt odważnie przytulał się do pierwszej damy Francji. Czy rzeczywiście?

Prawda jest taka, że pewnie nikt nie zwróciłby uwagi na słowa i zachowanie Trumpa gdyby nie różnica wieku między Emmanuelem a Brigitte Macron.

Zobaczcie film:

Donald Trump tells Brigitte Macron she's 'in good shape'