Stuhr nie wytrzymał! Ten wpis na FB rozgrzał internet do czerwoności. Ponad 20 tysięcy polubień. [FOTO]

Maciej Stuhr ostatnimi  czasy mocno zaczął angażować się nie tyle w politykę, co bardziej w spory polityczne. W odniesieniu do ostatnich wydarzeń nie wytrzymał i umieścił na swoim profilu na Facebooku krótki, aczkolwiek mocny wpis, który zdobył z jednej strony niesamowitą popularność i uznanie – z drugiej zaś równie mocno był krytykowany. 

Senat w nocy przyjął bez poprawek ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa oraz o ustroju sądów powszechnych. Od wejścia w życie dzieli je już tylko podpis prezydenta. Teraz na głosowanie czeka ustawa o Sądzie Najwyższym. Przed Pałacem Prezydenckim odbyła demonstracja zwołana przez Partię Razem, ale największy protest ma się odbyć w niedzielę o godzinie 15:00 przed budynkiem parlamentu.

Własnie te wydarzenia popchnęły Macieja Stuhra do napisania tego apelu.

„Władza myśli, że może robić co chce. Niech usłyszy głos tych, którzy nie godzą się na zamach stanu. Do zobaczenia jutro pod Sejmem o 15:00! NIE WOLNO NAM MILCZEĆ!” – napisał (pisownia oryginalna).

Władza myśli, że może robić co chce. Niech usłyszy głos tych, którzy nie godzą się na zamach stanu. Do zobaczenia jutro pod Sejmem o 15:00! NIE WOLNO NAM MILCZEĆ!

Gepostet von Maciej Stuhr am Samstag, 15. Juli 2017

Nie jest to pierwszy raz kiedy aktor opowiada się zdecydowanie po stronie opozycji. Przypomnijmy, że w grudniu ubiegłego roku, podczas protestów pod sejmem ws. Trybunału Konstytucyjnego, Stuhr protestował wraz zebranymi na miejscu Obywatelami RP oraz Komitetem Obrony Demokracji.

Jak wcześniej wspominaliśmy, na aktora posypały się niepochlebne komentarze. Głównie dotyczące jego tak mocnego zaangażowania w politykę.

„Uwielbiałam kiedyś filmy z panem, ale odkąd miesza się Pan do polityki nie mogę patrzeć na moje ulubione filmy” – skomentowała jedna z internautek wpis Macieja Stuhra.

wSedno24.pl

Facebook.pl