PILNE! PIS NIE PODWYŻSZY OPŁATY PALIWOWEJ! Kaczyński zakazał jej wprowadzenia

W dniu dzisiejszym zapadła decyzja dotycząca wycofania projektu ustawy o Funduszu Dróg Samorządowych z Sejmu – poinformował Jarosław Kaczyński.

– Zapadła decyzja o wycofaniu ustawy benzynowej. Będziemy szukać innych metod na zgromadzenie środków potrzebnych na budowę. Na pewno nie będziemy sięgać do kieszeni obywateli – powiedział prezes PiS dla Polskiej PAP.

Projekt PiS dotyczący opłaty drogowej, wliczanej do ceny paliwa, wzbudził dużo kontrowersji podczas pierwszego czytania w Sejmie. – Powołanie Funduszu Dróg Samorządowych to nie jest wprowadzanie nowego podatku; jeśli chcemy jeździć bezpiecznie, po dobrych drogach, musimy wprowadzić opłatę drogową – mówił przewodniczący sejmowej komisji infrastruktury Bogdan Rzońca.

Opozycja oceniła projekt jako „nowy podatek” oraz „łupienie obywateli” który najmocniej uderzy w najbiedniejszą część polskiego społeczeństwa. Sprzeciw wobec projektu zgłosił jeden z młodych posłów PiS. Zgodnie z decyzją posłów projekt dotyczący opłaty drogowej trafił do dalszych prac w sejmowych komisjach. Teraz szef PiS poinformował o wycofaniu się jego ugrupowania z tego dość kontrowersyjnego projektu.

źródło: Onet.pl, PAP