Nie podpiszę ustawy o SN, nawet jeśli takowa zostanie uchwalona w polskim parlamencie ! Mocna deklaracja Prezydenta RP. Andrzeja Dudy na temat ustawy o SN

W sejmie trwają debaty nt. projektu o Sądzie Najwyższym, do debaty włączył się również Prezydent RP.Andrzej Duda.

„Nie podpiszę ustawy o SN, nawet jeśli takowa zostanie uchwalona w polskim parlamencie, jeżeli wcześniej ta ustawa złożona dziś przeze mnie jako prezydencki projekt, nie trafi na moje biurko uchwalona przez polski parlament” -- zapowiedział prezydent RP”

Prezydent Duda zgadza się z koniecznością przeprowadzenia reformy, lecz jak powiedział  owa ustawa powinna być przeprowadzona w sposób mądry i spokojny.
„Zgadzam się, że wymagana jest reforma, ale powinna być przeprowadzona mądrze i spokojnie. Mam pełną świadomość, że Polacy nie są zadowoleni z systemu sprawiedliwości -- powiedział Duda”.

Prezydent Duda zapowiedział, że nie podpisze ustawy o SN jeśli wcześniej ta ustawa nie zostanie uchwalona przez Sejm .

„Wszystkim liderom politycznym, szanownym państwu posłom i moim rodakom chcę powiedzieć jedno Nie podpiszę ustawy o SN, nawet jeśli takowa zostanie uchwalona w polskim parlamencie, jeżeli wcześniej ta ustawa złożona dziś przeze mnie jako prezydencki projekt nie trafi na moje biurko uchwalona przez polski parlament.”- mówił Duda