Lepper przed śmiercią ujawnił PRAWDZIWY plan Kaczyńskiego o SĄDACH!

Ten wywiad pochodzi z początku sierpnia 2007 r. To był moment tuż po tym, jak premier Jarosław Kaczyński po raz drugi wyrzucił z rządu Andrzeja Leppera i tuż przed tym, jak zerwał koalicję z Samoobroną i LPR-em. Po ponad roku współpracy z prezesem PiS Lepper wiedział o nim sporo. I – jak pokazuje czas – całkiem trafnie rozpracował Jarosława Kaczyńskiego i jego polityczne plany

Generalnie – wszystko to, co dzieje się teraz w polskiej polityce, było od dawna do przewidzenia. A przynajmniej przewidywał to 10 lat temu Andrzej Lepper.

W rozmowie z Jackiem Żakowskim w tygodniku „Polityka” szef Samoobrony mówił m.in., że podporządkowanie wymiaru sprawiedliwości PiS-owi jest jednym z najważniejszych zamiarów prezesa Kaczyńskiego.

Andrzej Lepper:

(…) wyjdzie to, co chcieli zrobić z Trybunałem Konstytucyjnym. Kontrola nad Trybunałem to jest wielkie marzenie Jarosława. 


Rozmawiał z wami o tym?

Nieraz. Najpierw miała być zmiana ustawy o Trybunale. Tak, żeby przewodniczącego prezydent wybierał z trzech kandydatów. Nie z dwóch. Wie pan, o co chodzi?

Żeby mieć swojego.

(…)Czyli będzie miał takie składy orzekające, jakie mu będą na rękę. Bo prezes Trybunału ustala skład sądzący. Ich prezes już dopilnuje, żeby w ważnych sprawach orzekali sędziowie, którzy nie zawiodą PiS. (…) O to idzie gra teraz. Dyspozycyjny Sejm, dyspozycyjny Senat, dyspozycyjni sędziowie, swój prezydent, swoje służby i media. Celem jest pełnia władzy. Sam mi mówił, że do Trybunału da takich ludzi, którzy nie zawiodą.

Andrzej Lepper w rozmowie z Jackiem Żakowskim w „Polityce”, 7 sierpnia 2007 r.

Lepper przyznawał w tej rozmowie, że…

 

…CZYTAJ DALEJ!…