Szokujące doniesienia naukowców! Życie poza Ziemią i to w NASZYM Układzie Słonecznym!

O życiu w kosmosie krąży wiele teorii. Wielu naukowców i filozofów uważa, że poza ziemią istnieją warunki dla rozwoju życia.

Teraz teoria ta zyskała potwierdzenie w najnowszej pracy naukowej na temat życia na Tytanie, jednym z księżyców Saturna. Wyniki badań są przełomowe!

Autorzy pracy naukowej informują, iż odnaleźli w atmosferze jednego z księżyców Saturna – Tytana – złożoną cząsteczkę, która ma szansę doprowadzić do powstania życia – podaje portal conowego.pl.

Mowa o cząsteczce zwanej akrylonitryl, która mogłaby utworzyć rodzaj błony komórkowej, czyli elementu kluczowego dla narodzin życia!

W przeciwieństwie do ziemskich warunków, gdzie błony komórkowe powstają głównie z fosfolipidów oraz białek, na tytanie do powstania komórek wystarczyłoby połączenie akrylonitrylu i płynnego metanu, który wypełnia tamtejsze jeziora.

Dowody na występowanie akrylonitrylu na Tytanie odnalazła sonda Cassini.

Podczas badań naukowcy wykorzystali informacje zebrane z pomocą teleskopu ALMA (Atacama Large Millimeter/submillimeter Array) w Chile, odnajdując dość spore ilości wymienionej substancji w atmosferze Tytana.

Oczywiście nie ma dowodów na to, że istnieje życie na Tytanie, ale najnowsze badania otwierają znacznie więcej możliwości w badaniu kosmosu!

za: conowego.pl