Policjanci torturowali 18-latka. Uwaga drastyczne nagranie!

Takie zachowanie po prostu nie mieści się w głowie. Do sieci trafiło nagranie, na którym widać policjantów torturujących 18-latka. Dwóch funkcjonariuszy z hrabstwa Cheatham w amerykańskim stanie Tennessee trzymało chłopaka, podczas gdy trzeci raził go paralizatorem. – Nie przestanę, dopóki nie wyczerpie się bateria – słychać na filmie.

Sprawa, którą teraz zajmie się sąd sięga listopada ubiegłego roku. Wtedy to mundurowi aresztowali 18-letniego Jordana Eliasa Norrisa. Chłopak został zatrzymany za przestępstwa związane z narkotykami i bronią. Na szokującym filmie widać, co działo się z nim zaraz po tym. Monitoring zarejestrował policjantów z hrabstwa Cheatham, którzy się nad nim pastwili. Dwóch funkcjonariuszy trzymało chłopaka, a trzeci raził go paralizatorem. 18-latek stwierdził, że miał ponad 40 poparzeń.

Jordan Elias Norris spędził za kratami niespełna dwa tygodnie. Gdy tylko wyszedł na wolność postanowił pozwać swoich oprawców. – Razili go czterokrotnie po 50 sekund po brzuchu i nogach – powiedział pełnomocnik nastolatka. Według mecenasa policjanci wykazali się sadyzmem. Wszyscy trzej funkcjonariusze zostali zawieszeni. Do czasu wyjaśnienia sprawy przebywają na przymusowym urlopie. – Jako szeryf chcę, by nasi mieszkańcy wiedzieli, że każde niewłaściwe zachowanie, które narusza prawo nie będzie tolerowane – powiedział Mike Breedlove.

„Daily Mail” przytoczył tłumaczenia mundurowych. Według nich Jordan Elias Norris zachowywał się nieprzewidywalnie. Miał krzyczeć, że chce umrzeć. Obawiali się również, że wda się w bójkę z innym osadzonym. Pełnomocnik nastolatka tłumaczył, że to nie usprawiedliwia „nieracjonalnego i niepotrzebnego” użycia siły.