Ujawniono po 8 latach! O tym rozmawiał Tusk z Putinem na molo! [WIDEO]

Donald Tusk tuż po przesłuchaniu wyszedł do oczekujących na niego przed gmachem dziennikarzy. Były premier był przesłuchiwany w związku ze skandalicznymi faktami jakie ujrzały światło dziennie po wykonaniu ekshumacji ciał ofiar katastrofy smoleńskiej.

Podczas rozmowy z dziennikarzami, zapytany o jeden fakt… Tusk opowiedział o czym rozmawiał z Władimirem Putinem na molo w Sopocie. 

 

Po blisko 8 godzinach przesłuchań, Donald Tusk postanowił porozmawiać z dziennikarzami. Ta konferencja prasowa nie należała do najłatwiejszych, ponieważ co chwila słowa byłego premiera zagłuszane były przez okrzyki zarówno zwolenników jak i jego przeciwników.

Nagle jeden z dziennikarzy zadał dość (jak się okazało) niewygodne pytanie. Dotyczyło szczegółów rozmowy na sopockim molo, podczas wizyty Władimira Putina w Polsce w roku 2009. Zwolennicy teorii zamachu twierdzą, że to właśnie tam „zapadła klamka” i podjęto ostateczną decyzję, która zmieniła losy Polski.

– Jeśli chodzi o pytanie dotyczące mojej rozmowy z prezydentem Putinem na molo w Sopocie… Wielokrotnie o tym także rozmawialiśmy. Miała charakter bardzo kurtuazyjny i była takim typowym spacerem, który w dyplomacji ma za zadanie rozluźnienie atmosfery. I jak państwo wiecie, trwała bardzo krótko i dotyczyła tak banalnych rzeczy jak krajobraz i pogoda – powiedział Tusk.

Istnieje tez inna teoria. Putin na molo miał rozmawiać z Donaldem Tuskiem o …

…CZYTAJ WIĘCEJ i zobacz nagranie z pełną wypowiedzią Donalda Tuska.