Płk. wywiadu przerwał milczenie! Ostry wpis dotyczący ustawy!

Piotr Wroński, emerytowany płk. wywiadu, którego jak wielu innych dotknęła ustawa dezubekizacyjna, postanowił na swoim profilu na Facebooku napisać „kilka” słów o tym jak naprawdę działa nowa dyrektywa. To co czytamy mrozi krew w żyłach… (zachowano pisownię oryginalną).

„NIE ZMIENIAM STRONY I NADAL JESTEM TU, GDZIE JESTEM, PONIEWAŻ W WIĘKSZOŚCI SPRAW PIS MA RACJĘ I KILKA GŁUPOT, W TYM NAJWIĘKSZA, TEGO NIE ZMIENI.

ZABRANIAM LEWACKIM I OPOZYCYJNYM MEDIOM KORZYSTANIA Z TEGO POSTU, PRZEDRUKOWYWANIA GO I POWOŁYWANIA SIĘ NA NIEGO.

NIE „PŁACZĘ”, NIE „ROZKLEJAM SIĘ”. PISZĘ TO NA ZIMNO I W PEŁNI SWIADOMY ZNACZEŃ I KONSEKWENCJI TREŚCI. WSZYSTKO BĘDZIE W PUNKTACH.

TO BĘDZIE DŁUGI POST O USTAWIE DEZUBEKIZACYJNEJ, SKŁADAJĄCY SIĘ Z KILKU CZĘŚCI. BĘDZIE TYLKO NA FB.

Część I – Moja emerytura.

1. Dla przypomnienia „odkrywającym Amerykę”. Od początku mój życiorys był znany. Wszystko jest na okładkach moich książek i w „Spowiedzi Życia”.

2. Emerytura za lata spędzone w Departamencie Techniki i Wydziale XI Departamentu I (Wywiad) stanowi jedynie 4,9%, co wynosi kwotę 352,8 złotych. Reszta została wypracowana po roku 1990. Na emeryturę odszedłem w październiku 2011 roku, ale jeszcze przez dwa lata byłem konsultantem, kończąc sprawy.

3. Po 1990 roku pracowałem przez pierwsze dwa lata w nowo utworzonym wydziale antyterrorystycznym Zarządu Wywiadu, a potem w kontrwywiadzie na kierunku wschodnim. Po akcji w roku 2000, która spowodowała całkowite spalenie mnie i mojej rodziny, wyjechałem za granicę, po czym wróciłem do AW, gdzie również zajmowałem się kierunkiem wschodnim, lecz w aspekcie zabezpieczenia kontrwywiadowczego placówek. Kończyłem prace w szkoleniach i naborze, które usiłowałem zmienić, lecz przegrałem. Napisałem kilka skryptów. Pewnie już są nieużywane i powrócono do przerobionych starych. Jestem przecież „be”. Szczególnie teraz. AW zerwała ze mną kontakt całkowicie w roku 2013 pod pretekstem oszczędności, o których nagle sobie przypomniano. Przypadkiem po moim ostatnim szkoleniu, poświęconym analizie operacyjnej Smoleńska. Jestem też autorem kilku akcji, które wyszły, a do których teraz przyznają się ci, którzy podawali jedynie ołówki. Dokumenty jednak są, choć ściśle tajne i długo jeszcze takie będą.

4. Moja emerytura jest wysoka. Jeszcze. Wszędzie na świecie w tego typu służbach zarabia się więcej i ma lepsze emerytury. W porównaniu z krajami NATO mieliśmy trzy, cztery razy mniej, licząc proporcjonalnie do kraju. Ta praca niszczy zdrowie (u mnie serce, bo mam rentę także), rodzinę i szybko wypala. Wymagania i ograniczenia są ogromne, tak jak i zagrożenia osobiste. Poza tym w pracy tej nie „wpada” jakiś Wroński, ale państwo, które ten Wroński reprezentuje. Świadomość tego nie jest komfortowa. Moja emerytura wcale nie jest najwyższa. Odszedłem z VI grupy i ze stanowiska Głównego Specjalisty. Jej wielkość pochodzi z ustaw i ustaleń podjętych przez władze po roku 1990.
5. Nie jest moją winą, że system emerytalny w Polsce nie istnieje i ludzie zarabiają mało. Nie jest moją winą, że ofiary komunizmu cierpią biedę. Nie byłem w stanie tego naprawić. Mogę tylko o tym mówić.
6. Rozliczyłem się z Państwem sam, z własnej woli, sam ujawniłem swoje akta. Za 7 lat w SB nie chcę nic i praktycznie nic nie mam, bo wszystko wypracowałem po roku 1990. To zostanie mi zabrane, czyli zostaję ukarany za te 21 (23) lata pracy głównie przeciwko byłemu ZSRS. Paradoksalnie, ustawa dezubekizacyjna zwiększa mi emeryturę za pracę w SB.

7. Nie wykorzystałem pracy dla własnych profitów i emerytura jest podstawowym środkiem utrzymania. Za książki dostałem dotąd z 5 tysięcy złotych (wg PiT), a występuję i piszę za darmo. Mam jakieś zlecenia, lecz one się skończą pewnie wkrótce. Firma zaczyna i zgrzyta jak cholera.
8. Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzą zeskanuję i opublikuję decyzję emerytalną. Z pełnymi danymi, byście mogli sprawdzić mój…”

…CZYTAJ WIĘCEJ…