Kaczyński ujawnił datę! Wtedy poznamy PRAWDĘ o Smoleńsku!

Podczas 88. miesięcznicy katastrofy smoleńskiej prezes PiS, Jarosław Kaczyński zapowiedział, że na 8. rocznicę katastrofy smoleńskiej, czyli po 96. marszach pamięci, mogą zakończyć się obchody miesięcznic smoleńskich.

Lider PiS wyraził nadzieję, że wówczas będzie już znana prawda o wydarzeniach z 10 kwietnia 2010 roku i pojawią się pomniki.

„Na pewno w momencie, w którym staną pomniki – a wierzę, że będzie to w 8. rocznicę tragedii, to usłyszymy też ostateczną odpowiedź ws. przyczyn. Niezależnie od tego, jaka ona będzie. Wtedy będziemy mogli powiedzieć: po 96 marszach kończymy, bo zwyciężyliśmy. Ale póki nie zwyciężymy, to nie skończymy”- zapewnił Jarosław Kaczyński.

„Dziękuję tym z państwa, którzy mnie tak witacie, ale i tych, którzy tam krzyczą. Bo to docenienie. Dziś była cisza – wydawało się, że to może zapowiedź dobrej zmiany, na którą liczymy. To nie my chcemy dzielić Polaków, to nie my chcemy odbierać komuś prawo do demonstracji, modlitwy, czczenia tych, którzy na to zasługują.”- zaznaczył prezes PiS na początku swojego przemówienia.

„(…)my tego nie odmawiamy, to inni próbują zorganizować ten kraj, by jedna jego część miała jego prawa, a inna – dużo większa – praw nie miała.”- dodał Jarosław Kaczyński.

Były premier podkreślił, że…

…CZYTAJ WIĘCEJ…