Szokująca deklaracja Kaczyńskiego! Ludzie zaniemówili. To koniec!

To nie my chcemy dzielić Polaków, odbierać prawa do demonstracji, modlitwy; to inni próbują organizować nasz kraj tak, by jedna jego część miała prawa, a inna, większa, dużo większa nie miała praw – powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas miesięcznicy katastrofy smoleńskiej.

Obchody comiesięczne to już tradycja. Walka o prawdę wciąż trwa. Setki niewyjaśnionych wątków, bezczelność polityków, którzy w czasach katastrofy pełnili funkcje… to wszystko co chwilę rozdrapuje rany u osób, których ta nieprawdopodobna tragedia dotknęła osobiście.

Podczas uroczystości miesięcznicy katastrofy smoleńskiej przed Pałacem Prezydenckim, Jarosław Kaczyński zwrócił uwagę, że marsz przeszedł w ciszy.

– Wydawało się, że to może zapowiedź jakiejś dobrej zmiany, na którą liczymy, której chcemy. Bo to nie my chcemy dzielić Polaków, to nie my chcemy odbierać komuś prawo do demonstracji, modlitwy, czczenia swoich świąt, czczenia tych, którzy na to czczenie zasługują – mówił Kaczyński.

– My tego nie odmawiamy. To inni próbują organizować nasz kraj tak, by jedna jego część miała prawa, a inna, większa, dużo większa nie miała praw. To się nie uda – dodał.

Prezes wypowiedział tez słowa, które spowodowały poruszenie w tłumie…

…CZYTAJ WIĘCEJ…

 

Fot: Fot. Wikimedia Commons (AAR Gambit)