Trump publicznie UPOKORZYŁ Putina! Tego mu nie daruje.

Donald Trump podziękował Władimirowi Putinowi za nakaz zwolnienia 755 pracowników amerykańskich placówek dyplomatycznych. – Od dawna chcieliśmy ograniczyć listę płac – wyjaśnił. Jego wypowiedź wywołała oburzenie, szczególnie w sparaliżowanym Departamencie Stanu.

Donald Trump ma swoim koncie wiele kontrowersyjnych wypowiedzi. Jednak to, co Trump powiedział podczas czwartkowej konferencji prasowej w klubie golfowym w Bedminster w New Jersey jest zdecydowanym liderem wśród owych kontrowersji…

Nie jest do końca jasne, czy Trump żartował, ale była to jego pierwsza i jedyna dotąd wypowiedź na temat bezprecedensowej decyzji Putina podjętej ponad dwa tygodnie temu. I wzbudziła natychmiastowe oburzenie, szczególnie wśród amerykańskich dyplomatów, w których uderzyły sankcje rosyjskiego prezydenta.

– Wszyscy wydają się zdumieni. To oświadczenie jest naiwne i krótkowzroczne. Wysyła fatalny sygnał do naszych pracowników na całym świecie – powiedział jeden z oficjeli Departamentu Stanu cytowany przez portal Politico.

O co tyle dymu?

Odpowiadając na pytanie o komentarz w sprawie decyzji Władimira Putina o ograniczeniu o ponad połowę liczby pracowników amerykańskiej misji dyplomatycznej w Rosji, Trump odparł:

– Chcę mu…

…CZYTAJ WIĘCEJ!…