Pilne! USA ogłosiły stan wyjątkowy. Krwawe zamieszki i atak terrorystyczny. Władze straciły kontrolę [FOTO,WIDEO]

Trzy osoby zginęły, a 35 zostało rannych w sobotę w Charlottesville w stanie Wirgninia w starciach między prawicą a lewackimi bojówkami – takie informacje przekazały miejscowe władze. 

32-letnia kobieta zginęła, gdy w tłum lewicowców wjechał samochód. Władze uznały ten akt za atak terrorystyczny.

Policja nie podała na razie, jakie były okoliczności śmierci dwóch pozostałych ofiar.

Nagrania z monitoringu i relacje świadków wskazują na to, że kierowca samochodu celowo wjechał w tłum ludzi. Pojazd zatrzymał się dopiero na innym samochodzie. Emocje sięgnęły zenitu, sytuacja zdawała się być nie do opanowania.

Mężczyzna odpowiedzialny za ten brutalny i krwawy atak został natychmiast zatrzymany.

W Charlottesville, gdzie prawicowcy protestowali przeciwko planowanemu przez władze miejskie usunięciu pomnika generała Roberta E. Lee, dowódcy wojsk Konfederacji w czasie wojny secesyjnej, doszło do starć z lewakami m.in. aktywistami Antify. Zjawili się niemalże od razu i zaczęli prowokować bójki. Wtedy doszło do ostrych starć.

Demonstracja prawicowców odbywała się pod hasłem: „Zjednoczyć prawicę”.

Dwie godziny przed incydentem z samochodem doszło do gwałtownych walk między uczestnikami wiecu i kontrdemonstrantami, głównie lewicowymi aktywistami.

Wiele osób zostało rannych. Zaprowadzeniem porządku zajęła się policja oraz wojsko.

Władze zadecydowały o wprowadzeniu stanu wyjątkowego, a co za tym idzie – godziny policyjnej. W pewnej sytuacja była nie do opanowania, służby straciły kontrolę nad rozwścieczonym tłumem.

źródło: wolnosc24/PAP/RMFFM/RadioZet

…ZOBACZ ZDJĘCIA I FILM Z ATAKU…