Andrzej Duda znowu zablokuje ważną ustawę PiS! Kolejne weto!

Ustawa o Regionalnych Izbach Obrachunkowych, ustawa o Sądzie Najwyższym, ustawa o Krajowej Radzie Sądownictwa – ta lista może już wkrótce się wydłużyć. Z informacji, do których dotarli dziennikarze portalu wysokienapiecie.pl wynika, że prezydent Andrzej Duda poważnie rozważa zawetowanie kolejnej już, podsuniętej mu przez rząd ustawy!

Chodzi o ustawę o odnawialnych źródłach energii (tzw. Lex Energa). Jak ustalił portal wysokienapiecie.pl, Kancelaria Prezydenta zleciła odpowiednią ekspertyzę firmie zewnętrznej, a ta w odpowiedzi zarekomendowała weto!

Ustawa budziła kontrowersje od wielu tygodni. Do Sejmu trafiła jako projekt poselski, co pozwalało ominąć normalną ścieżkę legislacyjną i przyspieszyć do maksimum prace nad projektem, w tym samym czasie co ustawa o Sądzie Najwyższym.

Od 12 lipca dokument ekspresowo przeszedł przez Sejm i Senat (ten ostatni nie zgłaszał żadnych poprawek), a stamtąd na biurko prezydenta Andrzeja Dudy.

Takie tempo prac wzbudziło wątpliwości ekspertów, a nawet poszczególnych resortów. „Proponowane zmiany będą miały negatywny wpływ m.in. na skuteczność działania nadzoru budowlanego, planowanie przestrzenne oraz lokalne społeczności” – alarmowało ministerstwo infrastruktury.

„Ministerstwo ocenia, że proponowane zmiany w ustawie o OZE mogą skutkować wstrzymaniem rozwoju sektora morskiej energetyki wiatrowej” – to już opinia, którą wydało ministerstwo rozwoju.

A czym skutkuje budząca wątpliwości ekspertów ustawa? Jak informuje portal wysokienapiecie.pl „Skutkiem wejścia w życie Lex Energa będzie…

…CZYTAJ WIĘCEJ!…