Panika w Moskwie! Putin WŚCIEKŁY! Tym razem USA „przekroczyły granice”!

Amerykańska armia rozpoczęła budowę centrum operacyjnego marynarki wojennej w ukraińskiej wojskowej bazie morskiej w Oczakowie. Podała to strona amerykańskiej marynarki wojennej.

Wmurowanie kamienia węgielnego odbyło się 25 lipca. Amerykańskie jednostki inżynieryjno-budowlane znajdują się w Oczakowie od kwietnia. Przez cały ten czas przygotowywali się do budowy: podpisywali kontrakty, otrzymywali pozwolenia oraz rozwiązywali kwestie logistyczne. Centrum dowódcze marynarki wojennej to jeden z trzech projektów zaplanowanych przez USA w Oczakowie.

Przypuszcza się, że będzie grało ważną rolę podczas przyszłych ćwiczeń wojskowych na Ukrainie.

Pozostałe dwa projekty to budowa pomieszczeń do obsługi technicznej łodzi oraz punktów kontroli dookoła bazy.
W styczniu tego roku Rada Najwyższa przyjęła ustawę pozwalającą na obecność na terytorium państwa zagranicznych wojskowych w ramach udziału w ćwiczeniach na Ukrainie. W lipcu na południu Ukrainy odbyły się ćwiczenia wojskowe Sea Breeze-2017, w których wzięło udział 17 państw, w tym USA.

W Rosji z tej „okazji” wybuchła panika. Zarówno sam Putin jak i jego współpracownicy twierdzą zgodnie, że to jawna prowokacja!

– To prawdziwa prowokacja, która doprowadzi do wzrostu napięcia między Moskwą i Kijowem. Ukraina powinna zająć się przede wszystkim podniesieniem poziomu życia własnych obywateli – oburza się premier Ukrainy z czasów Janukowycza, Nikołaj Azarow.

Wiktor Litowin, rosyjski ekspert ds. wojskowych, ostrzega, że Amerykanie takim działaniem jedynie podgrzewają atmosferę w regionie. Przypomina też, że w pobliżu stacjonuje rosyjska Flota Czarnomorska.

– W tej bazie Pentagon będzie szkolić swoją i ukraińską piechotę morską, szykując atak na Rosję, a przynajmniej w celu stworzenia maksymalnego napięcia w pobliżu jej granic – ocenia ekspert.

Reporters, Pikio, Sputniknews