Pilne! Wypadek w śląskim lunaparku! Wagonik nie wyhamował!

Cztery osoby zostały poszkodowane w wypadku kolejki górskiej w Legendii Śląskim Wesołym Miasteczku w Chorzowie. Doznali obrażeń rąk, barku i okolic kręgosłupa.

Do wypadku doszło podczas sobotniej nocnej zabawy „Legendia at Wight”. Ok. g. 22.00 na małej kolejce górskiej Scary Toys Factory miało miejsce zdarzenie, w którym ucierpiało czterech mieszkańców Wrocławia.

– Na końcowym, płaskim odcinku toru urządzenia hamujące zadziałały z niewystarczającą siłą, co spowodowało uderzenie wózka z pasażerami w stojący na peronie pusty wagonik – wyjaśnia Paweł Cebula, dyrektor

Legendii Śląskiego Wesołego Miasteczka.

To zdarzyło się na ostatniej prostej, gdy kolejka dojeżdżała już bardzo wolno do końca podróży.

– Poszkodowanym niezwłocznie pomocy udzielił wykwalifikowany ratownik medyczny, dyżurujący na terenie obiektu w godzinach jego otwarcia. Następnie zostali przetransportowani do szpitala, gdzie po wizycie na ostrym dyżurze późną nocą wrócili do domów – informuje dyr. Cebula.

Natychmiast po incydencie kolejka została zamknięta i poddana inspekcji technicznej, a specjalnie powołana komisja zajmuje się szczegółowym ustaleniem przyczyn zdarzenia. Prawdopodobnie na jego zaistnienie miał wpływ padający wcześniej deszcz i duża wilgotność powietrza.

Z naszych informacji wynika, ze poszkodowani doznali kontuzji nadgarstka, obojczyka oraz mają ponaciągane mięśnie w okolicach kręgosłupa.

– Nasi pracownicy są w stałym kontakcie z poszkodowanymi m.in. w celu usprawnienia relacji z ubezpieczycielem – dodał dyr. Cebula.

Mała kolejka górska, czyli Scary Toys Factory to symulacja przejażdżki szalonym samochodem po fabryce zabawek. Urządzenie zostało wyprodukowane we Włoszech w latach 90. W 2015 r. zostało zainstalowane na terenie „Śląskiego Wesołego Miasteczka”, a następnie poddane gruntownemu remontowi. Jego sprawność potwierdzana jest coroczną certyfikacją niezależnego Stowarzyszenia Rzeczoznawców Technicznych Urządzeń Rozrywkowych w Warszawie. Na razie z tej atrakcji nikt korzystać nie może.