Tak ostro jeszcze nie było… Nowa okładka Charlie Hebdo. Muzułmanie wściekli! Zapowiadają zemstę [FOTO]

Popularny francuski tygodnik satyryczny „Charlie Hebdo” zaszokował świat okładką nawiązującą do zamachu w Barcelonie. Rysunek przedstawiający ludzi rozjeżdżanych przez samochód dostawcy podpisano słowami „islam religią pokoju… wiecznego”.

Najnowszy numer tygodnika stał się przedmiotem kontrowersji we Francji. Redakcja tygodnika posłużyła się tragedią w Barcelonie do uderzenia w islam. Wielu komentatorów zarzuca dziennikarzom nadużycie, jakim jest zrównanie religii ze zjawiskiem terroryzmu. Oczywiście w dużej mierze są to muzułmanie.

Zapowiedziano proces przeciwko Hebdo.

O francuskim tygodniku zrobiło się głośno, gdy w styczniu 2015 roku dwóch islamistów zaatakowało budynek, w którym mieściła się jego redakcja. W zamachu zginęło 12 osób, w tym 9 pracowników redakcji i 2 policjantów. „Charlie Hebdo” na celowniku islamskich radykałów znalazł się po tym, jak zadecydowano o przedrukowaniu kontrowersyjnej karykatury Mahometa z duńskiej gazety. W związku z akcją wyrażania poparcia dla ofiar zamachu popularne stało się hasło „Je suis Charlie” (jestem Charlie).

…ZOBACZ OKŁADKĘ…