Przełomowe odkrycie GIGANTYCZNYCH złóż! Wydobycie zajmie 40 lat. To prawdopodobnie największe złoża złota, jakie udało się znaleźć!

Shandong Gold Group, drugi co do wielkości producent w kraju, odnalazł wielkie pokłady złota w północno-wschodniej części Chin. Firma szacuje, że wydobycie tego cennego kruszcu może zająć 40 lat.

Rozmiar złóż jest niezwykle imponujący. To 382,58 ton złota! Potencjalną wartość oszacowano na około 22 mld dolarów.  Przedstawiciele firmy są zgodni co do tego, że jest to prawdopodobnie największe złoże złota jakie kiedykolwiek udało się znaleźć.

Uznano to odkrycie za największe w historii Chin. Jak tłumaczą naukowcy, to specyficzna charakterystyka geologiczna regionu przyczyniła się do utworzenia największego klastra złota w kraju. Ma mieć on długość 2 tys. metrów, a grubość nawet 67 metrów.

Kopalnia należy do drugiego największego producenta w Chinach. Jest położona w regionie Laizhou-Zhaoyuan na półwyspie Jiaodong. Chińskie firmy zaangażowane w poszukiwania realizują narodowy cel zwiększenia znanych pokładów złota do 14 tys. ton do 2020 roku – podaje Bloomberg.

Jeżeli uda się to zrealizować, wówczas Chiny byłyby będą…

…CZYTAJ WIĘCEJ!…