Europa i świat w szoku! Timmermans upokorzył Polskę i wywołał międzynarodowy skandal!

Skandaliczne i oburzające słowa o naszym kraju wypowiedział dziś w Brukseli, przy okazji debaty o „zagrożonej” praworządności Polski, wiceszef Komisji Europejskiej Frans Timmermans.

Sympatycy rządu i pozostałych ugrupowań narodowo-konserwatywnych zareagowali w mediach społecznościowych natychmiast nie wyobrażają sobie, że brukselski dygnitarz w najbliższych godzinach, a w najgorszym wypadku dniach, nie przeprosi Polaków.

Komisja Europejska prowadzi wobec Polski procedurę praworządności od początku 2016 roku. W połowie lipca KE ostrzegała, że jest bliska uruchomienia art. 7 traktatu unijnego, dopuszczającego sankcje, w związku z planowanymi w Polsce zmianami w sądownictwie. Później jednak prezydent zawetował dwie z czterech kwestionowanych przez Brukselę ustaw. Nie zmieniło to nastawienia KE, która cały czas podkreśla, że w Polsce istnieje systemowe zagrożenie dla praworządności.

– Jesteśmy otwarci na dialog z Polską, ale musimy przedyskutować nową sytuację w KE, z PE i państwami członkowskimi – mówił Timmermans.

OBURZAJĄCE SŁOWA O POLSKICH GRANICACH

Jednak to nie te słowa oburzyły patriotów w Polsce. Po burzliwej dyskusji Timmermans w podsumowującym przemówieniu powiedział: … CZYTAJ WIĘCEJ!>>>