Genialny ruch Orbana! Węgry domagają się od Unii 400 mln euro! Nie zgadniecie za co…

Tego nikt się nie spodziewał. Po dość niedługim czasie od momentu tej potężnej inwestycji, rząd węgierski domaga się od Unii Europejskiej zwrotu kosztów… Zapewne możnowładcom unijnym jest to nie w smak. Jesteśmy ciekawi jak sytuacja rozwinie się dalej! Unia Europejska pod ostrzałem

– Czas, aby Bruksela spłaciła swój dług wobec Węgier – powiedział Janos Lazar. Podkreślił, że od momentu zbudowania muru Budapeszt samodzielnie ponosi koszty jego utrzymania.

Lazar poinformował na konferencji prasowej w Budapeszcie, że premier Węgier Viktor Orban zażądał od Komisji Europejskiej zwrotu połowy kosztów budowy muru w liście skierowanym do przewodniczącego KE Jeana-Claude’a Junckera. Koszty tej ochrony węgierskiej granicy wyniosły dotychczas ok. 800 mln euro.

Szef kancelarii premiera uznał, że solidarność europejska, to także wspólna obrona granic, a węgierski mur jest realną ochrona. – W związku z tym Unia Europejska powinna sfinansować część kosztów poniesionych przez stronę węgierską – ocenił.

Jak podkreślił, Węgry – wznosząc ogrodzenie na swojej granicy z Serbią i Chorwacją i strzegąc jej przy pomocy policjantów i żołnierzy – „ochraniają wszystkich obywateli Europy przed napływem nielegalnych imigrantów” i czas, by UE pomogła Węgrom tak, jak wcześniej Włochom, Grecji i Bułgarii. – Nie można… CZYTAJ WIĘCEJ! >>>