Szokujące ustalenia! Gwałciciele z Rimini WSZYSTKICH oszukali! Ostre komentarze: „Debile tego nie zauważyli?!”

Włoska policja ujęła czterech sprawców brutalnej napaści na polską parę w Rimini. Jak informują służby, trzech z nich jest niepełnoletnich, a najstarszy – domniemany przywódca grupy – Kongijczyk Guerlin Butungu ma mieć 20 lat. Czy wiek sprawców jest prawdziwy? Polscy internauci sprawdzili zdjęcia Butungu, używając programu rozpoznającego wiek.

Uzyskali zaskakujący wynik: mężczyzna może mieć ponad 30 lat. I choć takie programy często błędnie szacują wiek ze zdjęcia, to w tej sprawie rodzi się pytanie: czy aby na pewno zatrzymani podali swój prawdziwy wiek? W przypadku trzech kompanów Kongijczyka jego zaniżenie może wpłynąć na łagodniejszy wymiar kary.

Wygląd Guerlina Butungu wzbudził podejrzenia wielu osób: czy człowiek ze zdjęcia ma na pewno 20 lat? Po przepuszczeniu fotografii przez odpowiedni program, okazało się, że mężczyzna może mieć ponad 30 lat. Aplikacje służące do rozpoznawania wieku, często się mylą – to fakt niezaprzeczalny. Jednak w tym wypadku należy rozwiać wszelkie wątpliwości i sprawdzić, czy sprawcy celowo nie zaniżają swojego wieku.

Rok temu Guerlin Butungu uzyskał status uchodźcy. Już wtedy mógł kłamać odnośnie swojego wieku, by ułatwić sobie zdobycie wspomnianego statusu. Fałszowanie wieku przez uchodźców nie jest niczym nowym – wiele osób pamięta sprawę „12-letniej sieroty z Afganistanu”, która okazała się 21-letnim mężczyzną. Zaniżenie wieku zwiększa szanse na uzyskanie statusu uchodźcy, a przecież to jest celem większości migrantów. Proceder ten utrudnia życie uczciwym osobom, które naprawdę potrzebują pomocy?

Po pytaniu dotyczącym wieku Guelrina Butungu rodzi się kolejne: ile lat tak naprawdę mają jego wspólnicy? Cała trójka trafiła do zakładu karnego dla nieletnich i prawdopodobnie jako osoby nieletnie będą mogli występować przed sądem. Pytanie o wiek jest więc jak najbardziej zasadne: w ich wypadku kłamstwo w tej kwestii może wpłynąć na niższy wymiar kary. I choć ojciec dwóch zatrzymanych Marokańczyków od wielu lat mieszka we Włoszech, to nie podano precyzyjnych informacji dotyczących czasu i miejsca urodzenia jego synów. Podobnie było w wypadku ich wspólnika – Nigeryjczyka. Nie wiemy więc, ile lat mają tak naprawdę sprawcy.

Fakt24.pl interweniował w tej bulwersującej sprawie w Ministerstwie Sprawiedliwości prosząc o zawnioskowanie do włoskiej prokuratury, by ta sprawdziła wiek sprawców tego ohydnego przestępstwa. Mamy nadzieję, że ministerstwo zapozna się wkrótce z naszymi uwagami i zapyta włoskich śledczych o możliwość sprawdzenia wieku sprawców tej wyjątkowo przerażające napaści na polskich obywateli.

Internauci nie szczędzą ostrych słów krytyki:

„Co to za debile z tych funkcjonariuszy?! Nikt nie zauważył, że to dorośli faceci?”

„Ci co dali się zrobić w jajo stają się współwinnymi tego brutalnego gwałtu!”

„Patrzę i nie wierzę… w jakim świecie ja żyję?!”

Fakt24.pl