UWAGA! Masz konto w tym banku? Już w listopadzie WSZYSTKIE konta zostaną zlikwidowane!

Jeżeli posiadasz konto w tym banku to musisz wiedzieć, że przestanie ono istnieć już w listopadzie. Rachunki zostaną zamknięte, a karty płatnicze staną się nieważne. Wszystko za sprawą fuzji, jednak nie przejdzie ona automatycznie.

Volkswagen Bank Polska przygotowuje się do połączenia z jego niemieckim odpowiednikiem. Planuje w związku z tym gruntowną zmianę profilu działalności w naszym kraju. Całkowicie wycofuje z oferty rachunki bankowe dedykowane klientom indywidualnym.

VW Bank w najbliższych dniach będzie wysyłał listy do klientów, wypowiadające umowę rachunku bankowego oraz powiązaną z nim umowę o kartę płatniczą, z zachowaniem dwumiesięcznego okresu wypowiedzenia. Umowy rachunku będą wygasały z dniem 30 listopada 2017 roku.

Po tej dacie rachunki zostaną zamknięte, a wydane do nich karty płatnicze zostaną zablokowane.

Jak informuje bank, zmiany te nie dotyczą jedynie obsługi pracowników koncernu Volkswagen w Polsce. Ich konta będą dalej prowadzone.

Z komunikatu zamieszczonego na stronie internetowej banku wynika, że klienci około 30 tys. rachunków nie zostaną zostawieni sami sobie. Bank przygotował dla nich specjalną ofertę, uzgodnioną z konkurencyjnym bankiem.

money.pl/pikio