Polacy na to czekali! Kultowa POLSKA marka motoryzacyjna powraca! Wstajemy z kolan

Wielu Polaków na to czekało. Od lat wielu z nas ubolewa nad upadkiem i całkowitym rozszabrowaniem przemysłu motoryzacyjnego w Polsce. Zaczyna się to zmieniać. Do gry wraca kultowa POLSKA marka. Może wywołać furorę. To prawdziwa rewolucja.

Ursus jest gotów do współpracy przy reaktywacji marki motocyklowej WSK. Podpisaliśmy w tej sprawie stosowny list intencyjny oraz szykujemy ramową umowę współpracy – zdradził dla dziennik.pl zastępca burmistrza Świdnika, Michał Piotrowicz.

Jak podaje dziennik.pl Ursus zadeklarował pomoc przy projektowaniu, budowie i przeprowadzaniu testów powstałych prototypów.

Problem z homologacją i dostępem do ruchu? Żaden, bowiem współpraca ze spółką daje automatycznie możliwość załatwienia wszelkich formalności oraz co najważniejsze – rozpoczęcie produkcji seryjnej kultowego pojazdu.

Ursus od podszewki zna wszelkie procedury techniczne i prawne. Zaproponował też własne linie produkcyjne. To tyle co mogę ujawnić na dziś. W mojej ocenie sprawa wygląda bardzo obiecująco i zmierza we właściwym kierunku – powiedział Piotrowicz dla dziennik.pl

Według doniesień burmistrza Świdnika pierwszy model z taśmy produkcyjnej miałby zjechać po około 3 latach od momentu zawiązania współpracy i podpisania kontraktu.

Cieszy również fakt, że projekt odbudowy polskiej marki został tak przemyślany aby jak najwięcej elementów było wytwarzanych w kraju. Pojemności jakie będą proponowane to standardowa 125 ccm jako bazowa, oraz model flagowy o pojemności 1000 ccm.

 

Plany na produkcję WSK na prąd?

Wyniku bardzo dużego zainteresowania i zaangażowania wielu potencjalnych partnerów i współpracowników opracowujemy równolegle koncepcje kilku rodzajów motocykla i jego napędów. Bez względu na wybór kierunku będzie to model tradycyjny, może w modnym stylu retro, ale wykonany na miarę XXI wieku – powiedział burmistrz dla dziennik.pl

Ostatni model WSK został wyprodukowany w 1985 roku w Wytwórni Sprzętu Komunikacyjnego PZL w Świdniku.