Szokująca propozycja PiS! Pracujesz na „śmieciówce”? Koniecznie to przeczytaj! Nie będziesz zadowolony…

Prawo i Sprawiedliwość za jeden z głównych celów swojej kadencji postawiło sobie między innymi zwiększenie wpływów do budżetu państwa. Teraz przyszła kolej na umowy śmieciowe. 

Politycy PiS coraz częściej wspominają o tym, aby zrównać składki socjalne umów śmieciowych z umowami o pracę. W praktyce oznacza to znacznie niższe wynagrodzenie na tego typu kontraktach, ale z drugiej strony może skłonić również pracodawców do zatrudniania pracowników „na stałe”.

Zmiany dotyczyć będą ogromnej rzeszy pracowników. Według dostępnych danych obecnie na umowach zlecenie, oraz o dzieło pracuje aż 4, mln osób.  Stracą sprzątaczki, ochroniarze i barmani, ale także architekci, graficy – również tzw. wolni strzelcy ie prowadzący działalności gospodarczej.

Umowa-zlecenie jest bardziej opłacalna pod względem finansowym dla pracownika oraz pracodawcy ponieważ ciążą na niej dużo mniejsze opłaty na rzecz państwa. Mankament tej formy zatrudnienia to brak zabezpieczenia emerytalnego.

Politycy wskazują, że na podstawie tych umów, ZUS traci rocznie kilka miliardów złotych.

Zrównanie stawek oznaczało by znaczne pogorszenie statusu finansowego wielu milionów Polaków.

Szkoda że po raz kolejny socjalistyczny PiS bierze się za kieszenie obywateli zamiast zrobić porządek z przeżerającym nasze ciężko zarobione pieniądze ZUSem.

Ubolewamy również nad tym, że wciąż nie przyszło nikomu do głowy z tych „wielkich reformatorów” aby obniżyć koszty pracy.

Ktoś zapomniał o żelaznej zasadzie – bogaty obywatel to bogate państwo.

Miejmy nadzieję, że to jedynie plotki, a rządzący nie są aż tak głupi aby ten zbrodniczy plan wprowadzić w życie.