Synoptycy ALARMUJĄ – robi się niebezpiecznie ! Kolejne województwa zagrożone huraganem [FOTO]

Synoptycy alarmują! Uwaga na silne wichury! Wiele województw jest zagrożonych. 
Prognozy pogody na najbliższe dni, nie są zachwycające.

W czwartek parasolki będą zbędne jedynie mieszkańcom Zakopanego i Gdańska. Termometry wskażą od 14 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 24 w Przemyślu.

W wielu miejscach naszego kraju można spodziewać się również, bardzo silnego wiatru, który w porywach może on osiągnąć prędkość do 100 km/h!

Silnej wichury mogą spodziewać się mieszkańcy województw: podkarpackiego, małopolskiego, śląskiego, opolskiego, łódzkiego, dolnośląskiego, wielkopolskiego, lubuskiego, kujawsko-pomorskiego, zachodniopomorskiego, warmińsko-mazurskiego i pomorskiego.

Dla tych regionów Polski IMGW wydało ostrzeżenie meteorologiczne pierwszego stopnia, co oznacza, że miejsca te są, zagrożone przez żywioł powodujący straty materialne i zagrażające życiu.

Na południu kraju, synoptycy przypominają o zachowaniu szczególnej ostrożności, wiatr może osiągnąć średnią prędkości od 20 km/h do 40 km/h, a w porywach do 80 km/h, z południowego zachodu.

W Zachodniopomorskiem przewiduje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 30 km/h do 40 km/h, nad morzem od 35 km/h do 50 km/h, w porywach do 90 km/h. – Najmocniej siłę, żywiołu odczują mieszkańcy pomorza. Tam wydano ostrzeżenie meteorologiczne drugiego stopnia, porywy wiatru mogą osiągnąć prędkość do 100 km/h.