Katolicy mogą dostać zawału! Papież Franciszek chce znieść…

Czy papież Franciszek chce znieść celibat w kościele katolickim? Od dłuższego czasu słyszymy głosy, że grupa kardynałów chce obalić papieża Franciszka.

Czy między innymi o to chodzi?

Papież Franciszek chce znieść celibat w Kościele Katolickim. To byłaby prawdziwa rewolucja…

Papież Franciszek co róż szokuje swoimi wypowiedziami czy zachowaniem.

Raz popiera komunizm, innym razem widzi Chrystusa w twarzy islamskiego imigranta, który nienawidzi chrześcijan lub obmywa stopy muzułmanom, którzy uciekają przed obroną własnych ojczyzn licząc na socjal i uciechy z europejkami.

Co się dzieje w Kościele Katolickim?

Czy dojdzie do obalenia nowoczesnego papieża Franciszka?

Papież Franciszek jeszcze niedawno cieszący się sporym poparciem wśród kardynałów, teraz jest zmuszany do abdykacji. Wszystko przez obawę duchownych o schizmę w Kościele.

Jako pierwszy o sprawie poinformował brytyjski “The Times” opisując nagłą zmianę frontu kardynałów w Watykanie.

Papież Franciszek od samego początku budził wręcz skrajne emocje.

Jego wypowiedzi nie podobały się konserwatywnej części kościoła katolickiego, ze względu na bardzo “lewoskrętny” charakter poglądowy głowy kościoła.

A co na to sam zainteresowany? Nie zamierza się zmieniać i nadal pragnie realizować swój pontyfikat na drodze jaką wybrał na samym początku. Kardynałowie coraz głośniej artykułowali swoje niezadowolenie i obawy aż w końcu powiedzieli – dość! Chcą abdykacji papieża Franciszka.

Teraz papież Franciszek chce znieść celibat wśród księży… Z Watykanu słychać głosy, że papież chce wyświęcać mężczyzn-kapłanów już żonatych.

Następnym krokiem może być zniesienie celibatu. Czy to podważy podwaliny Kościoła Katolickiego?

“Kościołowi zawsze chodzi o to, aby rozpoznać właściwy moment, kiedy Duch Święty czegoś żąda. Musimy zastanowić się nad możliwością dopuszczenia do kapłaństwa „viri probati”.

Trzeba będzie wtedy także określić ich zadania na przykład w daleko położonych parafiach” – skomentował papież.