To koniec wieży Eiffela jaką znamy! Islamiści dopięli swego…

Trwa budowa instalacji kuloodpornej szyby wokół wieży Eiffela. Trzy metrowa konstrukcja kosztować ma 20 milionów euro. Budowa potrwa około roku czasu.

Budowa ogrodzenia rozpoczęła się w poniedziałek i ma objąć główną część ogrodów wokół wieży. Przednia i tylna część zabudowania przybierze formę trzymetrowej przeciwpancernej ściany, a boczne będą wykonane z siatki o podobnej wysokości.

Szkło ma być kuloodporne, hartowane oraz wytrzymałe na eksplozje.

„Szklane” ogrodzenie, które powstaje wokół wieży Eiffla zastąpi barierki ustawione w czerwcu 2016 roku, które stanęły by zapewnić zabezpieczenie przed ewentualnym zamachem terrorystycznym w czasie mistrzostw Europy w piłce nożnej.

Turyści jak i sami mieszkańcy narzekali,że barierki odebrały urok nie tylko Polom Marsowym, na których stoi wieża, ale i samej budowli.

Wszyscy zgadzają się, że wieża Eiffela, symbol Paryża, musi być chroniona To potencjalny cel ataków terrorystycznych Wykonawcy projektu uspokajają, że wykonanie zaplanowanych prac zwiększy bezpieczeństwo. Ponadto internetowa sprzedaż biletów zmniejszy czas oczekiwania w kolejkach. Przewiduje się także modernizację nadzoru wideo, patrole policji i wojska. Jednak Sete, spółka zajmująca się obsługą wieży Eiffla, podkreśla, że „zerowe ryzyko nie istnieje”. -- mówi dyrektor francuskiego centrum badań CF2R Alain Rodier.

Zakończenie projektu zaplanowany jest na 13 lipca 2018 roku. Aby w dniu narodowego święta Francji 14 lipca można było podziwiać w poczuciu bezpieczeństwa tradycyjne fajerwerki.

Wieża Eiffela została zbudowana z okazji Wystawy Światowej w 1889 r. To jeden najchętniej odwiedzanych obiektów turystycznych na świecie. Rocznie sprzedaje się 6 milionów biletów.

Betlejewski u Roli: Czy Polacy powinni i muszą przyjąć "uchodźców"? Czy jesteśmy narodem zamkniętym?