Rewolucja! PiS wprowadził zmiany, które spodobają się nawet opozycji!

Zmiana, którą proponują Beata Szydło i Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro powinna spodobać się nawet członkom szeroko rozumianej opozycji. Na wczorajszej konferencji przedstawili rewolucyjne zmiany jakie już wkrótce zaczną obowiązywać w Polsce. 

Obrona konieczna do tej pory kojarzyła się jedynie z obawą, że w przypadku chronienia własnego miru domowego, oraz posiadanych dóbr można zostać ukaranym. Tego patologicznego zjawiska nie trzeba chyba nikomu tłumaczyć.

Teraz ma się to zmienić. Dobra nasze – ponad wszystko! Tak można w skrócie skwitować propozycję Prawa i Sprawiedliwości.

„Przekroczenie granic obrony koniecznej” to była prawdziwa zmora osób, które podczas walki o swoje mienie i niejednokrotnie życie – ranili napastnika.

Podczas konferencji prasowej Zbigniew Ziobro potwierdził wprowadzenie zmian w prawie.

– Nie podlega karze ten, kto przekracza granice obrony koniecznej […] odpierając zamach polegający na wdarciu się do mieszkania, lokalu, domu lub przylegającego do niego ogrodzonego terenu albo odpiera zamach poprzedzony wdarciem się do tych miejsc, chyba że przekroczenie obrony koniecznej było rażące – tak ma brzmieć nowy zapis w Kodeksie Karnym.

Oznacza to, że od tej chwili złodziej powinien się porządnie zastanowić zanim postanowi naruszyć czyjąś prywatną przestrzeń. „Mój dom – moja twierdza” – cytował znaną brytyjską maksymę minister Ziobro.

W pełni oddaje ona to o co chodziło Polakom od dawna.

Co o tym sądzicie?

źródło: TVP Info/ Pikio