Makabryczne odkrycie w słoiku! Tego widoku grzybiarz nie zapomni nigdy!

Makabryczne odkrycie w jednym z lasów pod Bydgoszczą (woj. kujawsko pomorskie). Mężczyzna zbierający grzyby znalazł szczelnie zamknięty słoik z ludzkim płodem. Sprawą zajmuje się prokuratura. Obecnie trwa namierzanie kobiety, która mogła porzucić w lesie płód.

Płód znaleziono w lesie na terenie gminy Osielsko w środę 13 września. – Grzybiarz odpoczywał w okolicach czteropasmówki przy ul. Armii Krajowej między Bydgoszczą a Osielskiem. W pewnym momencie zauważył słoik wypełniony brunatną cieczą.

Zaintrygowało go to, odkręcił słoik i zobaczył ludzkie szczątki – informuje Fakt24.pl Piotr Dunal, prokurator z prokuratury Bydgoszcz-Północ.

Zszokowany mężczyzna natychmiast powiadomił policję. Na miejscu dokonano oględzin pod nadzorem prokuratora i zabezpieczono naczynie.

– We wtorek 19 września wykonana została sekcja zwłok, która potwierdziła przypuszczenia, że jest to płód ludzki. Biegli stwierdzili, że mógł on mieć od 4 do 6 miesięcy, a porzucony został w lesie nawet kilka miesięcy temu. Określenie płci nie było możliwe – dodaje Dunal.

Zlecone zostały już badania DNA płodu. Śledczy poszukują teraz matki dziecka, która mogła porzucić je w lesie. Obecnie postępowanie toczy się z art. 152 kk, czyli dot. przerwania ciąży za zgodą kobiety. Grozi za to do trzech lat więzienia.