Podczas poszukiwań Iwony Wieczorek odnaleziono ludzkie szczątki!

Podczas poszukiwań Iwony Wieczorek, policja odnalazła ludzkie szczątki. Czynności prowadzone w nadmorskim parku im. Ronalda Regana w Gdańsku trwają już trzeci tydzień.

Jak dowiedział się nasz dziennikarz RMF FM, znalezione szczątki pochodzą najpewniej z okresu II wojny światowej.

Policja od początku września prowadzi poszukiwania w Parku Reagana. Funkcjonariusze korzystają także z georadaru i pomocy biegłego w tym zakresie.

Poszukiwania podjęto po ponownym przeanalizowaniu sprawy przez Zespół Poszukiwań Celowych z Poznania. To grupa nazywana „łowcami głów”, specjalizująca się w poszukiwaniach osób, przeważnie żywych.

Według nieoficjalnych informacji z analizy poznańskich policjantów wynikać ma, że dziewczynę zabił przypadkowy sprawca, a w parku zakopał jej ciało.

Iwona Wieczorek zaginęła 7 lat temu

Iwona Wieczorek zaginęła nad ranem 17 lipca 2010 roku. Wieczorem bawiła się ze znajomymi w sopockim Dream Clubie. Po wyjściu z lokalu miała się z nimi pokłócić i odłączyć od przyjaciół.

Kamera monitoringu ostatni raz zarejestrowała ją przy wejściu numer 63 na plażę w gdańskim Jelitkowie. Z tego miejsca Iwona Wieczorek do domu miała ok. 2 km. Aby tam dotrzeć, musiała przejść przez tereny leśno-parkowe. Tu ślad po dziewczynie się urywa.

Na początku września policja opublikowała nieznany wcześniej zapis z monitoringu. Widać na nim „mężczyznę z ręcznikiem”. To osoba, która szła za zaginioną w 2010 roku 19-latką. Świadek -- który być może jako ostatni widział dziewczynę -- nigdy nie został odnaleziony. Zdjęcia pochodzą z jednego z sezonowych klubów w Gdańsku, mieszczącego się na plaży w Jelitkowie.

Nagranie z monitoringu dot. sprawy zaginięcia Iwony Wieczorek