Nie żyje najbogatsza kobieta świata. Spadek jaki po sobie zostawiła przyprawia o zawrót głowy!

Nie żyje Liliane Bettencourt, główny udziałowiec koncernu L’Oréal i najbogatsza kobieta świata. Znana francuska ekonomistka, bizneswoman i filantropka zmarła w czwartek, we wczesnych godzinach rannych. Miała 94 lat. O jej śmierci poinformowała córka, Françoise Bettencourt-Meyers.

„Liliane Bettencourt zmarła w nocy w domu. 21 października skończyłaby 95 lat. Moja mama odeszła w spokoju” – powiedziała w oświadczeniu Françoise Bettencourt-Meyers.

Według najnowszych rankingów Liliane Bettencourt była najbogatszą kobietą na świecie. W ubiegłym roku jej majątek szacowano na 39,5 miliardów dolarów, co czyni ją również 14 najbogatszą osobą na świecie.

W oświadczeniu prezes i dyrektor generalny L’Oréal, Jean-Paul Agon przekazał kondolencje dla rodziny. „Wszyscy głęboko podziwialiśmy Liliane Bettencourt, która zawsze czuwała nad L’Oréal oraz jej pracownikami. Przykładała wielką wagę do sukcesu i rozwoju firmy, a przez wiele lat osobiście się do nich przyczyniała. Opuściła nas piękna kobieta, której nigdy jej nie zapomnę” – powiedział w swoim wystąpieniu.

/The Telegraph/