Koszmar Merkel się spełnia! W końcu się doigrała. Ma stanąć przed…

W Niemczech rozpętuje się prawdziwa polityczna burza! I to taka, która wzięła się znikąd. Dotąd wydawało się, że kanclerz Angela Merkel jest na całym zachodzie nietykalna, tymczasem…

Prawnicy Bundestagu przyjrzą się szaleńczym działaniom kanclerz Merkel w ostatnich latach.

Chodzi o masowe przyjmowanie muzułmańskich imigrantów z Afryki i Bliskiego Wschodu, którzy stwarzają w Europie zachodniej ogromne niebezpieczeństwo.

Tuż po wyborach może powstać komisja śledcza, która zbada politykę migracyjną kanclerz Angeli Merkel. Parlamentarna ekspertyza wskazuje na nieprawidłowości w podjęciu decyzji o przyjęciu setek tysięcy migrantów – podaje dziennik „Die Welt”, na który powołuje się „Deutsche Welle” (dw.com).

Na dwa dni przed wyborami poruszenie wywołała ekspertyza naukowa Bundestagu nt. kryzysu migracyjnego.

Parlamentarne biuro analiz sugeruje w niej, że jesienią 2015 roku niemiecki parlament miał zadecydować o wpuszczeniu do Niemiec setek tysięcy imigrantów.

Prawnicy Bundestagu stwierdzili w ekspertyzie, że niemiecki rząd do chwili obecnej nie wyjaśnił jeszcze, na jakiej podstawie prawnej zdecydował wówczas o wpuszczeniu w RFN migrantów – donosi „Die Welt”.

Wiele wskazuje zatem na to, że Angela Merkel ma niemałe problemy.

Stanie przed sejmową (w naszej nomenklaturze) komisją, która – jeśli dopatrzy się działań na szkodę państwa – może panią kanclerz potraktować bardzo surowo.

Angela Merkel i jej ugrupowanie zwycięstwo w wyborach mają niemal pewne.

Wieloletnia kanclerz wygrywa z inicjatywą Martina Schulza bardzo wyraźnie, jednak coraz więcej Niemców odczuwa frustrację z powodu polityki Merkel głównie wobec tzw. uchodźców.