Kaczyńskiemu puściły nerwy?! Szykuje się dymisja czołowego ministra! Eksperci są pewni

– Celem tej całej akcji jest prezydent. To, żeby zdyskredytować go jako osobę, która przedstawi wiarygodną reformę wymiaru sprawiedliwości. Myślę, że jest bardzo prawdopodobne, że prokurator generalny idzie na wojnę z prezydentem – mówił na antenie RMF FM prof. Michał Królikowski. Z kolei rzecznik prezydenta w Radiu ZET podkreślił, że Królikowski „zachował się bardzo porządnie”.

Prof. Michał Królikowski podkreślił, że dwa lub jeden dzień po tym, jak uzyskał informację, że prokuratura zaczęła się interesować tematem, poinformował prezydenta o tym, że może być sformułowany zarzut, iż współpracuje z mafią paliwową. – Prezydent uznał, że należy walczyć, ponieważ nie chodzi o realne zarzuty w stosunku do mnie, ale jest to atak na niego. Uznał, że jest to sprawa polityczna. Że to źli ludzie, z którymi trzeba walczyć. Nie wiem, być może gdzieś są, ale podobno zły ostatecznie przegrał – mówił.

Według Królikowskiego, celem akcji jest prezydent Andrzej Duda.

– Jestem przekonany, że to nie ja jestem celem całej sprawy. Myślę, że jestem pionkiem. To, że pionka można przewrócić, to jasne. Celem tego całego zabiegu jest – według mojej oceny – prezydent. Uważam, że cały ten zabieg służy temu, żeby zdyskredytować autorytet prezydenta i jakość przygotowanych przez niego ustaw – podkreślił.

Jak dodał, przygotował już swoją rodzinę na to, że może zostać zatrzymany. – Jest to dla mnie zaskoczenie. Przygotowałem swoją żonę i dzieci na to, że mogę być zatrzymany, a swoich współpracowników w kancelarii, że może wejść CBŚ i zajmować akta klientów – poinformował.

Te doniesienia zmusiły ostro zaniepokoić prezesa Prawa i Sprawiedliwości, który tuż przed spotkaniem wezwał do siebie w trybie pilnym ministra Ziobrę. Rozmowa była tajna, jednak jej efekty możemy już wkrótce zobaczyć.

W obliczu prób „dogadania” się z prezydentem ws. zmian w sądownictwie takie działanie prokuratora generalnego musiało zdenerwować Jarosława Kaczyńskiego.

Obserwatorzy sceny politycznej nie wykluczają drastycznych decyzji z dymisją Ziobry włącznie.