Już jest! Powstał POLSKI serwis społecznościowy! „To odpowiedź na cenzurę Fb”

Cenzura, zwłaszcza treści reprezentujących polską rację stanu, w najpopularniejszych i największych mediach społecznościowych stała się już normą. Eskalację obserwowaliśmy w lipcu tego roku, gdy Facebook zablokował ponad 350 polskich stron bez podania przyczyny.

Patrioci trudno mieli także przed ubiegłorocznym Marszem Niepodległości. 

Podobne „cuda” dzieją się też od niedawna na Twitterze, który przegrywa tylko z Facebookiem pod względem liczby użytkowników. Administracja TT usunęła niezwykle popularny hashtag #ReparationsForPoland, a to nie jedyny wybryk amerykańskiej sieci socjalnej.

W internecie od lat krążą głosy, że przydałaby się polska alternatywa, gdyż globalni giganci nie ukrywają już, że chcą wpływać na opinię publiczną w Europie i na świecie – jedne treści blokując, inne wręcz promując. Szczególnie uprzywilejowani w sieciach mainstreamowych wydają się być propagatorzy treści proniemieckich.

Przypomnijmy chociażby, jak Facebook „przetłumaczył” popularny hashtag utworzony przez internautów z #GermanDeathCamps na #POLISHDeathCamps.

Doczekaliśmy się polskiej odpowiedzi. Powstał w stu procentach rodzimy portal, który ma zrzeszać i integrować polskich patriotów. Polfejs.pl to młody, ale ambitny projekt.

Założyciele podjęli bowiem rękawice w walce ze światowymi graczami, którzy skutecznie spenetrowali nasz rynek. – Chciałbym, aby Polfejs.pl rozwinął się w ruch społeczny – przekazuje jeden z administratorów portalu, Artur Kozieł.

„Nasz portal jednoczy Polaków!” – głosi flagowe hasło serwisu. Założyciele nie ukrywają, że Polfejs to w dużej mierze odpowiedź na opisywane wyżej ograniczanie wolności słowa w największych portalach społecznościowych. Nie chcą być jednak kojarzeni z tego typu mainstreamem. Jak zapewniają – projekt stworzyli nie dla profilów, a dla idei.

Kliknij i wejdź na Polfejs.pl już teraz.