Horror w hiszpańskim metrze! Pilna ewakuacja! [FOTO]

Madryckie metro zostało ewakuowane po tym, jak w jednym z pociągów padły strzały. Spanikowani podróżni rzucili się na ziemię, spodziewając się najgorszego – że po raz kolejny w stolicy Hiszpanii doszło do zamachu terrorystycznego.

Policja zatrzymała już dwóch podejrzanych mężczyzn. Wykluczono, by był to akt terroru.

Do niebezpiecznego incydentu doszło w czwartek około godziny 14.30. Pasażerowie podróżujący metrem w pewnym momencie usłyszeli strzały. W pociągu linii metra nr 5 wybuchła panika. Przerażeni ludzie rzucili się na ziemię, próbując się ochronić przed potencjalnymi napastnikami. Metro zostało ewakuowane na stacji El Carmen.

Godzinę po tym zdarzeniu policja poinformowała, że zatrzymano napastników. Jak się okazało, to dwóch pijanych mężczyzn pochodzących z Ameryki Południowej. Pokłócili się jadąc metrem, po czym jeden z nich wystrzelił z pistoletu startowego.

Wykluczono, by incydent ten był zamachem terrorystycznym. Nikt nie został ranny. Ruch metra został już przywrócony.

W 2004 roku w Madrycie doszło do serii ataków terrorystycznych w pociągach, w których zginęło łącznie 191 osób, a 1858 zostało rannych. Do przeprowadzenia zamachów fanatycy islamscy użyli 13 bomb, z czego 10 eksplodowało. To jeden z najkrwawszych aktów terroru w historii Europy.