Ujawniono wstrząsające nagranie! Niemcy niszczą Warszawę z uśmiechem na ustach… [WIDEO]

Odnaleziono wstrząsające nagranie z archiwum nazistowskiej wytwórni UFA. Film pokazuje, jak nasi zachodni sąsiedzi zrównywali stolicę Polski z ziemią po Powstaniu Warszawskim.

Powstanie Warszawskie było wystąpieniem zbrojnym przeciwko okupującym Warszawę wojskom niemieckim, zorganizowane przez Armię Krajową w ramach akcji „Burza”, połączone z ujawnieniem się i oficjalną działalnością najwyższych struktur Polskiego Państwa Podziemnego.

Nasi rodacy, walczący o wolność stolicy i kraju, liczyli, że w wyzwoleniu Warszawy pomogą im zbliżający się żołnierze Armii Czerwonej. Niestety, ci woleli poczekać po drugiej stronie Wisły, w wyniku czego zginęły tysiące polskich powstańców i przypadkowych osób.

Następnie, na polecenie Adolfa Hitlera, który stwierdził, że „przeciwko Rzeszy się nie powstaje”, hitlerowcy rozpoczęli zamienianie stolicy Polski w kupę gruzu. Jak się dziś okazuje, wielu robiło to nie bez przyjemności…

W 11. sekundzie nagrania widać Niemca, który z uśmiechem na ustach spogląda przez lornetkę na zapadające się i płonące budynki mieszkalne i użytkowe ostrzeliwane przez hitlerowskie armaty.