Nie żyje znana dziennikarka TVN. Stacja i widzowie nie mogą w to uwierzyć

Nie żyje dziennikarka stacji TVN.  Pamela Bem-Niedziałek współtworzyła Fakty oraz pracowała w  TVN 24 Biznes i Świat. Zmarła po długiej walce z nowotworem.

– Miała ten rodzaj przekornego humoru, dystansu i zaraźliwego śmiechu, który sprawiał, że czułeś się dobrze, wiedząc, ze spędzisz z nią dzień. W środku była bardzo dobrym, wrażliwym człowiekiem.Nie wierzę w to, że jej nie ma – powiedział Marek Tejchman, z-ca redaktora naczelnego „Dziennika Gazety Prawnej”.

Pamela Bem-Niedziałek była córką Ewy Bem, miała 39 lat. Na kartach historii zapisała się jako współtwórca TVN24,  TVN CNBC i TVN24 BiS.

Dziennikarka o chorobie dowiedziała się w 2015 roku. To było jak wyrok – guz mózgu. Nowotwór zaatakował tuż po drugiej ciąży.

Tak o Pameli mówią jej najbliżsi współpracownicy:

– Odeszła wspaniała, ciepła osoba. Stuprocentowa profesjonalistka. W życiu prywatnym zawsze uśmiechnięta i właśnie ten szczery uśmiech zapamiętam do końca życia. W pracy będzie mi brakowało jej otwartości, mądrości i rozmów o Beatlesach. Pamela praca z Tobą to był zaszczyt. Dziękuję!” – Łukasz Kijek, prezenter TVN24 BiS.

– Niesamowicie pracowita, bardzo inteligentna, dokładna, weryfikująca każdą informację i zadająca właściwe pytania – zawsze zastanawiałem się, czy Pamela naprawdę wie, jaka jest fantastyczna. Miała ten rodzaj przekornego humoru, dystansu i zaraźliwego śmiechu, który sprawiał, że czułeś się dobrze, wiedząc, ze spędzisz z nią dzień. W środku była bardzo dobrym, wrażliwym człowiekiem. Nie wierzę w to, że jej nie ma” – Marek Tejchman, z-ca redaktora naczelnego „Dziennika Gazety Prawnej”, komentator TVN24 BiS.

Pamela była jedną z tych osób, dla których dziennikarstwo to coś więcej niż zawód. Uczyła nas rzetelności i odpowiedzialności za słowo. W czasie globalnego kryzysu finansowego pilnowała, byśmy nie łapali się na sensacyjne nagłówki, tylko dogłębnie wykonywali swoją pracę. Dla dużej części naszej redakcji Pamela była nie tylko koleżanką, ale i nauczycielem. Prywatnie była jedną z najbardziej oddanych i serdecznych osób w moim życiu. Trudno pogodzić się z tą stratą” – Łukasz Niewola, szef zespołu redaktorów TVN24 BiS.