Niemcy w PANICE! Ten ruch sprawi, że Polska stanie się POTĘGĄ!

Nasi zachodni sąsiedzi znów mają utrapienie. Przez lata rządów PO-PSL polska konkurencja na Morzu Bałtyckim była skutecznie niwelowana, dzięki czemu na południowej części morza mogli brylować Niemcy.

Polska od morza odepchnąć się nie da! – wykrzyczał w stronę Niemców w polskim Sejmie minister spraw zagranicznych Józef Beck 5 maja 1939 r. Słowa te przydałoby się powtórzyć także dziś. Bo choć Niemcy nie mają jeszcze głośnych roszczeń terytorialnych, to mocno na rękę jest im fakt, że z dostępu do Bałtyku praktycznie nie mamy korzyści – z wyjątkiem turystycznych.

Największy wkład w dorżnięcie polskiego przemysłu na wybrzeżu miał prawdopodobnie Donald Tusk. W ciągu 7 lat swoich rządów skutecznie sparaliżowane zostały niemal wszystkie potencjalnie rentowne przedsiębiorstwa na Pomorzu i Pomorzu Zachodnim.

Jednak Prawo i Sprawiedliwość chce to wszystko odwrócić. Stopniowo przejmuje upadłe za rządów PO-PSL stocznie. Polska tworzy nad Bałtykiem największą grupę stoczniowo-zbrojeniową. Polska Grupa Zbrojeniowa odkupiła już Stocznię Marynarki Wojennej w Gdyni od syndyka za 224 mln zł. Państwo wykupiło też za 100 mln zł Szczeciński Park Przemysłowy, czyli to, co zostało po szczecińskiej stoczni. Było to w styczniu, a już wtedy zapowiadano budowę narodowej grupy stoczniowej.

Rządowe instytucje liczą też na odkupienie aktywów Stoczni Gdańskiej. Właścicielem 83 proc. jej akcji jest ukraińska spółka ISD. – Tworzymy największą nad Bałtykiem i jedną z największych w Europie grupę stoczniową – zapowiada niezmiennie minister Antoni Macierewicz.

– Niech wreszcie też minie ten czas, kiedy polscy chłopcy wyjeżdżali do stoczni duńskich, norweskich czy niemieckich. Moim wielkim marzeniem jest to, żeby – poprzez odbudowę przemysłu stoczniowego, której milowy krok – wierzę – robimy właśnie dzisiaj – stamtąd nie tylko wracali polscy chłopcy (…) do swoich domów, ale również, żebyśmy byli takim rozsadnikiem myśli technologicznej, technicznej przemysłu stoczniowego. A w końcu – żeby stamtąd też przyjeżdżali do nas inżynierowie, technicy, stoczniowcy i żeby była to taka wizytówka polskiej gospodarki – mówił szef resortu obrony narodowej.