Tak traktują kobiety w szpitalu! Wstrząsające zdjęcia wyszły na jaw! [FOTO 18+]

W jednym ze szpitali wykonano zdjęcia. Dzięki tym fotografiom jesteśmy świadkami dantejskich scen.

Jeden z dziennikarzy zdołał wykonać zdjęcia i pokazał w jaki sposób traktowane są na tamtejszej porodówce rodzące kobiety. Ostrzegamy! Zdjęcia są wstrząsające!

Zostały wykonane w Wenezueli w szpitalu Doctor Pastor Oropeza Riera de Barquisimeto w stanie Lara.  Dziennikarz dokładnie pokazał w jak trudnej są przyszłe mamy oraz personel.

W placówce brakuje miejsca. Kobiety są zmuszone rodzić w poczekalni. Całkowicie nagie leżą na ławkach dosłownie jedna obok drugiej, raz po raz pojawiają się przy nich pielęgniarki.

Komentatorzy mówią, że te fotografie stały się symbolem wielkiego kryzysu w Wenezueli. Za taki stan rzeczy obwinia się w szczególności politykę prezydenta Nicolasa Maduro. Wenezuela obecnie zmaga się z inflacją. W sklepach brakuje w wielu towarów pierwszej potrzeby w tym również leków i żywności.

Dane szczegółowe mówią, że nie działa prawidłowo około 64% szpitali.

Po ujawnieniu tych zdjęć w internecie zawrzało. Zaledwie w ciągu 15 minut fotografie udostępniło aż 6000 osób. Zmuszony był zabrać głos Ernesto Villegas. W swojej wypowiedzi zaznaczył, że szpital ma ogromny problem z zaopatrzeniem w wodę co znacznie opóźnia zabiegi i może wywoływać tego typu sytuacje.

Regionalny konsultant zdrowia dodał, że na terenie placówki, w której wykonano fotografie występują również przerwy w dostawie prądu.

Winnych jak zwykle nie ma, ponieważ politycy wzajemnie obwiniają się o ten stan rzeczy. Tymczasem jak widać na załączonych zdjęciach najbardziej cierpią zwykli ludzie

Szokujące zdjęcia! Kobiety rodzą w poczekalni

Szokujące zdjęcia! Kobiety rodzą w poczekalni

Szokujące zdjęcia! Kobiety rodzą w poczekalni