Nie żyje światowej sławy Polak! Kibice w żałobie

Świat sportu w żałobie. Informacja o jego śmierci dla wielu jest zaskoczeniem. Odszedł nagle, we śnie.

Nie żyje światowej sławy i klasy ciężarowiec Marek Gołąb. Medalista olimpijski oraz zdobywca wielu medali na mistrzostwach świata. Miał 77 lat.

Tragiczną informację przekazał Polski Związek Podnoszenia Ciężarów.

– Właśnie szykowaliśmy się do obchodów jubileuszu 70-lecia klubu, przygotowane zostały zaproszenia dla tych najbardziej zasłużonych. Pan Marek był wśród nich! Już do nas nie zawita! Jest teraz wielki ból i smutek po jego odejściu! Naprawdę trudno jest się z tym pogodzić, tym bardziej, że świętej pamięci Marek Gołąb dosłownie tryskał zdrowiem, witalnością i dobrym humorem. Dusza towarzystwa. Polskie ciężary są w żałobie – mówi prezes PZPC Mariusz Jędra.

Marek Gołąb zmarł we śnie, w nocy z czwartku na piątek.

Zdobywał brązowe medale w wadze lekkociężkiej na igrzyskach olimpijskich (1968) oraz mistrzostwach świata (1966, 1968) i Europy (1964, 1966). Był zawodnikiem LZS-u Wieszowa i Śląska Wrocław. – wymienia Wirtualna Polska.

Tuż po zakończeniu kariery sportowej, został trenerem. Po zakończeniu kariery został trenerem. Prowadził Śląsk. Pracował też jako drugi trener kadry narodowej, był szefem szkolenia PZPC.

Otrzymał Złoty Krzyż Zasługi oraz Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski za wybitne osiągnięcia.

źródło: sportowefakty