Skandal! Wykryli oszustwo podczas losowania LOTTO! Wypatrzyli istotny szczegół [WIDEO]

Podczas weekendowego losowania Lotto w Irlandii, podczas którego do wygrania była niebagatelna kwota 5 mln euro, doszło do niemałego skandalu.

Internauci zauważyli, że jedna z wylosowanych kul ma na sobie… dwa numery.

Od razu zaczęto insynuować, że losowania Lotto to jedno wielkie oszustwo. Wyjaśnienie całej sytuacji jest jednak zaskakująco proste.

Losowanie Lotto, które odbyło się w sobotę 7 października w Irlandii, wywołało ogromne emocje u obywateli tego kraju. Nie tylko dlatego, że do wygrania była pokaźna sumka 5 mln euro.

Choć wydawało się, że cała procedura przebiega bezproblemowo, internauci dopatrzyli się czegoś, co zachwiało wiarę Irlandczyków w uczciwość totalizatora.

Jak się okazało, jedna z wylosowanych kul miała na sobie dwa numery: 33 i 38. Wywołało to konsternację. Uczestnicy loterii nie wiedzieli, czy zwycięską liczbą jest 33 czy 38. A może obie?

Katastrofa jak w Smoleńsku. Tylko wszyscy przeżyli! Maszyna skosiła 100 metrów brzozowego lasu!

Katastrofa jak w Smoleńsku. Tylko wszyscy przeżyli! Maszyna skosiła 100 metrów brzozowego lasu!

Wybuchła tak duża afera, że głos zabrał rzecznik prasowy loterii.

Wyjaśnił, że wbrew opiniom internautów losowanie było uczciwe.

Jak mówił, tak naprawdę na kuli nie było dwóch numerków. Była to zwykła iluzja, spowodowana odbiciem się światła od gładkiej i lśniącej powierzchni kuli.

-- Waga i rozmiar kul są szczegółowo badane, a przy każdym losowaniu obecni są kontrolerzy. Nie ma więc mowy o pomyłce -- dodał.

The Irish Lotto Fails