12-latek wyrzucony z pociągu! Jest nagranie! [WIDEO]

Historia chłopca wyrzuconego z pociągu obiegła całą Polskę. Konduktor miał wyprosić 12-letniego Kacpra za brak pieczątki w legitymacji szkolnej. Ale teraz głos zabrały Koleje Wielkopolskie. Pokazują nagranie z monitoringu i tłumaczą, że sytuacja wyglądała zupełnie inaczej.

Uczeń 7. klasy miał zostać wyrzucony z pociągu Kolei Wielkopolskich. Kacper z ważnym biletem, legitymacją szkolną oraz odpowiednim zaświadczeniem, wsiadł do składu nr 77628. Ale nie miał odpowiedniej pieczątki. Według wstępnych informacji, konduktor kazał chłopcu opuścić pociąg. Ten wysiadł i drogę do domu pokona pieszo. Przeszedł około 5 kilometrów.

Chodzi o to, że od 1 stycznia formalnie nie ma już w Polsce gimnazjów. Zostały „wchłonięte” przez podstawówki. Część placówek zmieniła nazwy, a przy tym i pieczątki. Dlatego chłopiec miał specjalne zaświadczenie, ale stempla już nie.

Teraz głos zabrały Koleje Wielkopolskie. Pokazały film z monitoringu, który ma być dowodem na to, że sytuacja wyglądała inaczej.

„Po weryfikacji zapisów monitoringu jednoznacznie stwierdzamy, że rzeczywiste wydarzenia mające miejsce w pociągu nr 77628 znacznie odbiegają od sytuacji przedstawionej w mediach. Postępowanie wyjaśniające względem naszego pracownika zawiera informacje, że owy pracownik nie użył słów nakazujących opuszczenie pojazdu, a jedynie pouczył ucznia o konieczności posiadania aktualnego dokumentu” – czytamy w oświadczeniu.

Szanowni Państwo,Po weryfikacji zapisów monitoringu jednoznacznie stwierdzamy, że rzeczywiste wydarzenia mające miejsce…

Opublikowany przez Koleje Wielkopolskie sp. z o.o. Środa, 11 października 2017

Co widać na nagraniu? Konduktor sprawdza bilet chłopca, ale nie widać, żeby zmuszał go do opuszczenia pociągu. Siada na fotelu obok, a Kacper sam podchodzi do drzwi i wysiada.

Konduktor zapewnił, że nie wyrzucił go z kolejki. Ale nagranie jest niejednoznaczne, ponieważ nie ma na nim dźwięku. Możliwe, że w stanowczych słowach zażądał od niego opuszczenie pociągu.

Oto nagranie z monitoringu

Szanowni Państwo, poniżej przedstawiamy film z monitoringu.

Opublikowany przez Koleje Wielkopolskie sp. z o.o. Środa, 11 października 2017

Przewoźnik przeprosił jednak za „poniesione straty moralne” i poprosił chłopca z rodzicami o kontakt w celu zadośćuczynienia.