Gang na ławie oskarżonych! Średnia ich wieku Cię ZASKOCZY!

Oskarżeni -- średnia wieku to 60 lat. Pracowali na czarno, posługując się personaliami swoich bliskich lub znajomych. Przez sześć lat pobierali 5-6 tysięcy złotych miesięcznie z ZUS-u.

Gang emerytów” -- usiadł na ławie oskarżonych przed lubińskim sądem. Wśród 21 oskarżonych osób znaleźli się byli pracownicy kopalń Zagłębia Miedziowego. Kiedy panowie przeszli na emeryturę zatrudnili się w jednej z lokalnych firm. Ich emerytury wynosiły średnio 5 tyś złotych. Aby jednak nie tracić świadczeń pracowali pod nazwiskami członków rodzin lub znajomych.

Ukrywali przed zakładem ubezpieczeń swoje faktyczne dochody, celem dalszego pobierania emerytury. Straty oszacowane przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych, to jest ponad 700 tysięcy złotych. Największą liczbę zarzutów ma prezes. Drugą grupą są pracownicy, którzy pobierali to wynagrodzenie i świadczyli pracę. I jeszcze są żony górników, które poprzez podpisywanie tych fikcyjnych umów, udzieliły pomocy do popełnienie tego przestępstwa„-- wyjaśnia prokurator Włodzimierz Hładyk.

Oskarżeni w komplecie stawili się na sali rozpraw. Jeden z oskarżonych poprosił bowiem o wyznaczenie obrońcy z urzędu co opóźniło rozpoczęcie rozprawy.

W trakcie śledztwa sześciu emerytów przyznało się do winy oraz dobrowolnie poprosiło o kary więzienia w zawieszeniu. Pozostałym grożą kary do 8 lat więzienia.

"Dusił mojego synka, nic nie mogłam zrobić". Przerażająca historia ucieczki od psychopaty!