Nie żyje słynna aktorka! Fani kina i całe Hollywood w żałobie…

Danielle Darrieux nie żyje. Francuska aktorka wystąpiła w ponad 100 filmach, w tym między innymi w „Kręgu” Maksa Ophülsa czy też „Kochanku lady Chatterly” Marka Allegreta.

Na ekranie zadebiutowała jeszcze jako dziecko. Była inspiracją dla wielu wybitnych artystów. Zmarła w wieku 100 lat.

Kariera Danielle Darrieux trwała ponad 80 lat. W tym czasie francuskiej aktorce udało się podbić serca nie tylko widzów, ale również i reżyserów, którzy z przyjemnością obsadzali ją w głównych rolach. Danielle Darrieux zadebiutowała w filmie muzycznym pt. „Bal”.

To on otworzył jej drzwi do kariery. Później przyszły występy w takich tytułach, jak choćby „Mayerling”, „Niebezpieczne związki” czy też „8 kobiet”, który otrzymał Srebrnego Niedźwiedzia na Berlinale.

Jej niesamowita uroda oraz wdzięk zachwycały artystów. Eric-Emmanuel Schmitt zadedykował jej swoją słynną książkę pt. „Oskar i pani Róża”. Z kolei Quentin Tarantino nazwał jej imieniem jedną z bohaterek filmu „Bękarty wojny”.

W życiu prywatnym również udawało jej się zawrócić w głowie wielu mężczyznom. Danielle Darrieux trzykrotnie wychodziła za mąż.

W 2010 roku miała miejsce premiera ostatniego filmu, w którym zagrała ta francuska aktorka. Był to telewizyjny przebój pt. „C’est toi c’est tout”. Danielle Darrieux zmarła w wieku 100 lat.