UWAGA! Lidl masowo wycofuje ten produkt ze sprzedaży! Oddaj go – zwrócą ci pieniądze

Lidl, zgodnie z decyzją producenta, wycofuje ze swoich sklepów kałamarnice w puszcze. W opakowaniach mogą znajdować się kryształki soli przypominające kawałki szkła.

Ostrzeżenie dotyczące produktu sieci Lidl wystosował Główny Inspektor Sanitarny. Chodzi o „Sol & Mar Kawałki kałamarnicy olbrzymiej, 3×80 g”. Dotyczy to smaków czosnkowego i paprykowego.

Decyzję o wycofaniu produktu z rynku podjął hiszpański producent Conservas Selectas de Galicia S.L. W komunikacie GIS czytamy, że w puszkach mogą znajdować się kawałki soli, które przypominają kawałki szkła. Ugryzienie takiego kryształku może doprowadzić do zranienia w obrębie jamy ustnej – ostrzegają przedstawiciele inspekcji.

W komunikacie wystosowanym do klientów Lidl informuje, że są naturalnie występujące kryształki soli. „Powstające kryształki to tzw. kryształki struwitu, które mogą tworzyć się w procesie produkcji konserw rybnych, w wyniku połączenia wyrobu rybnego i przylegających do niego resztek wody morskiej. Nagryzienie przez klienta takiego kryształku może doprowadzić do zranienia w obrębie jamy ustnej. Ze względu na możliwe ryzyko klienci powinni bezwzględnie zwrócić produkt i zrezygnować z jego konsumpcji” – czytamy.

Lidl precyzuje również, że wycofanie dotyczy wyłącznie wspomnianych produktów z datą minimalnej trwałości 31.12.2023. „Wszystkie inne produkty sprzedawane przez Lidl w Polsce, a w szczególności wyprodukowane przez Conservas Selectas de Galicia S.L., nie są objęte wycofaniem” – zapewnia sieć.

Artykuł można zwrócić w każdym sklepie Lidl bez okazywania paragonu, a koszt jego zakupu zostanie zwrócony.