Tym razem TVN OSTRO przesadził! Zwolennicy PiS w szoku po tym pytaniu w „Milionerach”!

TVN coraz częściej pozwala sobie na polityczne – coraz bardziej bezpośrednie – pytania w teleturnieju „Milionerzy”. Czy właścicielom stacji zależy na podsycaniu nastrojów społecznych?

Pierwsze pytania z politycznym podtekstem w tym programie zaczęły się już jakiś czas temu, ale tak bezpośrednich sugestii chyba jeszcze nie było. Czyżby antyrządowa telewizja badała grunt? Dziś Polacy nie są w stanie zapomnieć o bieżącej polityce w żadnej chwili, nawet oglądając program – wydawałoby się  – rozrywkowy.

Pytanie, które padło w najnowszym odcinku „Milionerów” to jawna kpina z prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego. A chodzi o… białe róże.

Białe róże, które w ostatnim czasie na antyrządowe marsze przynosili ich uczestnicy – głównie działacze PO, Nowoczesnej i tzw. Obywatele RP, czyli organizacja zrzeszająca w dużej mierze byłych współpracowników SB.

Wyjęta z kontekstu wypowiedź lidera partii rządzącej w istocie zabrzmiała groteskowo. „Co Jarosław Kaczyński nazwał symbolem skrajnej głupoty i skrajnej nienawiści?”. To było pytanie za 2 tys. zł. Wśród możliwych do wyboru opcji były „czerwone gerbery”, „żółte słoneczniki”, „różowe tulipany” i „białe róże”.

Zamieszczenie pytania o takiej treści wśród pytań teleturniejowych było – delikatnie mówiąc – mocno kontrowersyjne. Kwestia białych róż w tym akurat politycznym kontekście jest bowiem dyskusyjna. Jarosławowi Kaczyńskiemu chodziło o to, że tzw. Obywatele RP, którzy atakują polityków PiS i z wrzaskiem rzucają się pod koła samochodów zmierzających na Krakowskie Przedmieście w miesięcznice smoleńskie, wybrali sobie na symbol właśnie białe róże – symbol pokoju.

Ten symbol ma być podobnież symbolem walki z rządem PiS, który neoliberalna opozycja coraz częściej nazywa totalitarnym. Faktem jest jednak, że obecnie rządzący ani razu nie wydali służbom polecenia siłowego rozpędzania manifestacji, lecz właśnie manifestujący przed Sejmem podejmowali próby przewracania samochodów z politykami partii rządzącej.