Wiedzą co stało się z Iwoną Wieczorek! Opublikowali przerażające NOWE nagranie! [WIDEO]

Biuro detektywistyczne Lampart opublikowało kolejne wideo pokazujące krok po kroku, jak doszło do porwania Iwony Wieczorek. Według nich, kobietę uprowadzili pracownicy firmy sprzątającej. Wcześniejsze nagranie skrytykowała prokuratura i internauci. Ale teraz pokazano „początkowe etapy filtrowania kadru”. Co to oznacza?

9 listopada agencja Lampart pokazała nagranie ws. porwania Iwony Wieczorek. Tłumaczyła w nim inną wersję wydarzeń. Iwona Wieczorek mogła zostać przewieziona samochodem firmy sprzątającej i w worku wrzucona do jednego z gdańskich kanałów burzowych.

„To powielenie informacji, które znalazły się w analizie sporządzonej w 2015 roku przez Policję” -- podała Prokuratura Okręgowa w Gdańsku. Nagranie skrytykowali internauci. Dlatego biuro postanowiło pokazać kolejny film.

„Na prośbę internautów przedstawiamy początkowe etapy filtrowania kadru z ujawnionego przez nas monitoringu. Był to pierwszy i być może najbardziej czytelny etap z procesu symulacji i badań, które trwały łącznie kilkanaście dni, a z których pokazaliśmy jedynie najważniejsze elementy, w sposób skondensowany w ostatnim opublikowanym materiale” -- czytamy w oświadczeniu.

Detektywi wyjaśnili, że „po dołączeniu do tego istoty pozostałych ustaleń, dnia, godziny, okoliczności i miejsca pozwala założyć, że jest to Iwona Wieczorek”.

Według agencji Lampart, na nagraniu widoczna jest głowa kobiety, która została dokładnie opisana: prawe oko, przedziałek włosów, lewe oko, knebel. Wytłumaczyli również, w jaki sposób dokonali weryfikacji prawidłowości skali głowy kobiety

Wcześniej detektywi z agencji Lampart opublikowali w sieci nagranie składające się z analizy wydarzeń, które miały miejsce w nocy 17 lipca 2010 roku. Poparte zostało to filmami z monitoringu miejskiego. -- Tę sprawę można było rozwiązać w ciągu kilku tygodni od zaginięcia kobiety -- piszą detektywi. -- Wymagałoby to rzetelnej pracy operacyjnej i analizy wszystkich materiałów dowodowych -- dodają.

Według pracowników prywatnej agencji z śmiercią dziewczyny mogą mieć związek członkowie ekipy sprzątającej miasto, którzy w chwili zaginięcia byli w tamtej okolicy. Lampart zapewnia również, że historia przedstawiona w wideo to ich własna analiza zdarzeń.

W ocenie śledczych wszystkie okoliczności przedstawione przez biuro detektywistyczne zostały już zweryfikowane i nie doprowadziły do ustalenia związku wskazywanych osób z zaginięciem Iwony Wieczorek.

(LAMPART) Iwona Wieczorek: Wyjaśnienie, cz. 2